Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video)

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.
Biker

Francúzsky cyklista Pierre Barbier opäť dokázal, že víťazstvo by ste nikdy nemali oslavovať príliš skoro.

Uprostred chaotického závere druhej etapy chorvátskych etapových pretekov CRO Race si Barbier myslel, že dokonale načasoval šprint v snahe poraziť Taliana Jonathana Milana.

Jazdec B&B Hotels-KTM začal oslavovať, keď prekročil cieľovú čiaru a naďalej tešil aj do kamery.

Jeho radosť však netrvala dlho, pretože cieľová fotografia ukázala, že Milan v skutočnosti vyhral aj keď so šialene malým rozdielom o 0,4 milisekúnd.

Podobne tragikomicky dopadol tento rok aj Wout van Aert na Critérium du Dauphiné, ale ešte horšie dopadol Španiel Eduard Prades, ktorý nielenže oslavoval druhé miesto, ale keď rozpažil ruky, odpadlo mu sedlo a nepríjemne spadol.

Záverečný šprint 2. etapy CRO Race 2022:

Barbier sa neskôr pobavil na svojej oslave a napísal na Instagram k fotografii, na ktorej oslavuje na cieľovej čiare: „Prvé víťazstvo v sezóne… aha, no nie.“

Milan, ktorý preteká za Bahrain Victorious, označil svoje tesné víťazstvo za „neuveriteľné.“

„Bol to naozaj ťažký finiš. Sledoval som len to, čo mi povedali chalani. Dve víťazstvá za dva dni sú niečo, na čo som nemohol myslieť. Som z toho veľmi nadšený. Veľmi rád pretekám v Chorvátsku.“

Aktuality

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Zavrieť reklamu