Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Kedy uvidíme Remca Evenepoela na pretekoch v dúhovom drese?

"Ako víťaz Vuelty a s dúhovýým dresom na pleciach si naozaj nemôže dovoliť jazdiť zle," hovorí šéf QuickStep-u Patrick Lefevere.
Martin Sarvaš

Remco Evenepoel na pódiu na MS 2022 vo Wollongongu. Foto: UCI

Remco Evenepoel toho dosiahol túto sezónu viac než dosť a tešil sa dokopy z 15 víťazstiev. Vyhral preteky Grand Tour Vuelta a España, monument Liège-Bastogne-Liège aj majstrovstvá sveta v Austrálii.

Šéf tímu Quick-Step Alpha Vinyl Patrick Lefevere pôvodne plánoval pre Evenepoela účasť na jesenných talianskych jednorázovkách vrátane monumentu Okolo Lombardie, ale vyzerá to tak, že program 22-ročného Belgičana a zvyšok sezóny skrátili.

„Plán bol odložiť bicykel. Ale teraz, keď som majster sveta, myslím si, že chcem ešte týždeň trénovať. A nemôžem sa dočkať, až tento krásny dres ukážem prvýkrát na pretekoch v budúcej sezóne,“ povedal Evenepoel.

Remco Evenepoel má momentálne v oficiálnom programe jedny preteky v Belgicku a 4. októbra by mal štartovať na pretekoch Mémorial Frank Vandenbroucke. Ide o dlhú, takmer 200-kilometrovú zvlnenú klasiku s prevýšením 1777 metrov, ktorá sa začína aj končí v meste Binche.

Plány na sezónu 2023

Napriek všetkým Evenepoelovým úspechom v jednodňových pretekoch a krásnych víťazstiev po sólo únikoch na Liège, San Sebastiáne a Wollongongu, sa najväčšia pozornosť, pochopiteľne, sústredí na jeho voľby na pretekoch Grand Tour v roku 2023.

V roku 2021 sa QuickStep príliš unáhlil, keď poslal Evenepoela na debut na Grand Tour na Giro d’Italia, čo boli jeho prvé preteky po tom, čo si v predošlom roku zlomil panvu.

V roku 2022 mal Patrick Lefevere trpezlivosť, aby zdržal Evenepoela od trojtýždňových pretekov až po Vueltu. Práve toto rozhodnutie belgickému mladíkovi umožnilo obdobie pokusov a omylov na pretekoch ako Tirreno-Adriatico, Okolo Baskicka a Okolo Švajčiarska.

Pozrite si tiež

Aj keď by všetci videli najradšej Evenepoela na Tour de France, zdá sa, že Lefevere bude trpezlivý a pošle mladého Belgičana na Giro.

„Počkáme, kým sa dym rozplynie okolo našich hláv, než sa rozhodneme. Sadneme si s nejakými rozumnými ľuďmi a uvidíme, či by sme mali preskočiť krok alebo nie,“ povedal Lefevere pre Sporza o dileme medzi Girom a Tour.

„Ako víťaz Vuelta a España a s tým dresom [dúhovým] na pleciach si naozaj nemôže dovoliť jazdiť zle.“

Tieto myšlienky zopakoval aj športový riaditeľ QuickStep-AlphaVinyl Klaas Lodewyck: „Vždy sme hovorili o dlhodobejšom horizonte a toho sa musíme držať. Nepreskakujme kroky, všetko má svoj čas. Samozrejme záleží, ako to vidí aj Evenepoel.“

Rozhodujúci hlas môže pripadnúť novému titulnému sponzorovi QuickStepu – Soudal – a hoci si možno želajú vidieť svoje meno na dúhovom drese na Tour v roku 2023, zaviazali sa tímu na päť sezón na základe dlhodobého projektu okolo Evenepoela.

Kvíz: 10 faktov a zaujímavostí o Remcovi Evenepoelovi

0%

Akej národnosti je Remco Evenepoel?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Za aký tím jazdí Remco Evenepoel?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Remco Evenepoel meria 171 cm. Koľko váži?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Akému športu sa venoval Remco Evenepoel pred cyklistikou?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

V roku 2018 dosiahol Evenepoel ako junior prvé veľké úspechy v cestnej cyklistike. Aké?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

V roku 2020 Evenepoel na pretekoch nepríjemne spadol a utrpel početné zranenia. Na akých pretekoch to bolo?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Aký monument vyhral Remco Evenepoel tento rok?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Koľko etáp vyhral Remco Evenepoel na Vuelta a España 2022?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Vuelta a España 2022 boli prvé preteky Grand Tour, ktoré Evenepoel dokončil.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Koľko profesionálnych víťazstiev má momentálne na konte Remco Evenepoel?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Aktuality

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Včera 11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu