Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Pozrite si krátky dokument o tom, ako cyklisti predbehli vlak na Orave – Faster than a Train

Začiatkom júla sa na Orave konal nultý ročník podujatia s názvom Faster than a Train, počas ktorého si pelotón pozvaných cyklistov zmeral sily s regionálnym vlakom – Oravkou. Cyklisti ju predbehli o necelých šesť minút.
Martin Sarvaš
Faster than a Train 2022. Foto: Kristína Močková

Súčasťou pelotónu boli osobnosti zo sveta športu, podnikania a kultúry – medzi inými napríklad bývalý profesionálny cyklista Martin Velits s tímom Isadore Apparel, vodnoslalomári Jakub Grigár a Martin Halčin, triatlonista Michal Holub, šéf Martinusu Michal Meško, výtvarník Erik Šille a ďalší.

Okrem samotného podujatia vznikal počas jeho príprav aj rovnomenný dokument. Ten zachytáva nálady jazdcov pred, počas a aj po pretekoch s vlakom. Dokument má 15 minút a je plný radosti z cyklistiky, napätia a záberov z Oravy.

Organizátori prezradili, že oficiálny prvý ročník bude otvorený aj pre verejnosť, preto sledujte ich sociálne siete facebook alebo instagram, aby ste sa stihli zaregistrovať a skúsili si predbehnúť vlak počas budúceho roka.

Dokument Faster than a Train:

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu