Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Preteky Okolo Británie zrušili po smrti kráľovnej Alžbety II.

„Radi by sme vyjadrili hlbokú sústrasť celej kráľovskej rodine,“ hovorí uvádza organizátor pretekov SweetSpot. Celkovým víťazom sa stal Gonzalo Serrano z Movistaru, ktorý viedol hodnotenie po piatej etape.
Martin Sarvaš
Preteky Okolo Británie zrušili po smrti kráľovnej Alžbety II.

Organizátori pretekov Okolo Britáie oznámili zrušenie posledných troch etáp pretekov po smrti kráľovnej Alžbety II.

Kráľovná Alžbeta II., najdlhšie vládnuca britská panovníčka, zomrela vo štvrtok popoludní na zámku Balmoral v Škótsku. Mala 96 rokov. Po tejto udalosti bol vyhlásený 10-dňový štátny smútok, ktorý sa začína v piatok.

„Organizátori spolu s tímami, jazdcami a funkcionármi zapojenými do podujatia Okolo Británie sú hlboko zarmútení odchodom jej veličenstva kráľovnej. Chceli by sme vyjadriť našu najhlbšiu sústrasť celej kráľovskej rodine,“ uvádzajú organizátori SweetSpot vo vyhlásení o zrušení pretekov.

SweetSpot vydal prvé vyhlásenie po ukončení 5. etapy v Mansfielde vo štvrtok, pričom najprv informoval verejnosť, že 6. etapa, ktorá sa mala konať v piatok z Tewkesbury do Gloucesteru, sa neuskutoční. Neskôr však oznámili, že rušia všetky zostávajúce etapy.

„Toto rozhodnutie bolo prijaté po konzultácii so zainteresovanými stranami a partnermi vzhľadom na prevádzkové okolnosti vrátane pochopiteľného preradenia policajných zdrojov v súčasnosti.“

Celkovú klasifikáciu viedol po piatej etape Gonzalo Serrano (Movistar), takže sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Británie 2022. Podľa pravidiel UCI a bude Serrano ako celkový víťaz ocenený bodmi do rebríčka UCI, čo pomôže Movistaru v boji vyhnúť sa zostupu z kategórie WorldTour.

Thomas Pidcock a Omar Fraile (Ineos Grenadiers) skončili celkovo na druhom a treťom mieste.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu