Původní brýle Oakley Radar v sobě kombinovali vše, co jsme se za naučili za desetiletí ve vývoji brýlí a z poznatků od těch nejlepší sportovců na světě.
Ale doba jde neustále dopředu, proto jsme byli nuceni i jeden z našich nejúspěšnějších modelů inovovat. Po vzoru Radarlocků XL a nově Jawbreakerů jsme zvětšili čočku ve vertikální rovině a tím docílili nejen lepší ochrany zraku, ventilace ale také i lepšího vidění skrz čočku při agresivním stylu jízdy na kole.
Po letech vývoje přichází Oakley s další převratnou novinkou v optice. Technologie PRIZM™ u byla vyvinuta právě pro specifické světelné podmínky na kole, kde se často střídá světlo se stínem. Jak to funguje? Lidské oko je velmi citlivý orgán. Při optimálních světelných podmínkách nemá problém rozlišit sebemenší detail.
V lese se však tato schopnost ztrácí, obzvláště při střídání světlo/stín. PRIZM™ skla rozdělí světelné spektrum do jednotlivých barev a dokáží zvýraznit barvy, na které je oko citlivější. Zbytek světla odfiltrují. Docílí tím kontrastního obrazu s ostrými detaily.
Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?
„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.
Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.
„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.
Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.
Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie