Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Remco Evenpoel vyhral 10. etapu na Vuelta a España

Najrýchlejším pretekárom v časovke bol Remco Evenpoel, ktorý prekonal Primoža Rogliča o 48 sekúnd.
Matúš Bušík
Remco Evenpoel vyhral 10. etapu na Vuelta a España

Belgický pretekár tímu Quick-Step Alpha Vinyl na 30,9 km dlhej časovke dosiahol víťazný čas 33:18 min.

Na druhom mieste za ním sa umiestnil jeho najväčší konkurent v boji o celkové víťazstvo na pretekoch Vuelta a España Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma, ktorý zaostal o 48 sekúnd. Na treťom mieste preteky dokončil tímový kolega Remca Evenpoela Remi Cavagna so stratou jednej minúty.

Pre 22 ročného Belgičana je to prvé etapové víťazstvo na pretekoch Grand Tour a v celkovom hodnotení pretekov Vuelta a España má pred druhým Rogličom náskok 2:41 min. Na treťom mieste v celkovom poradí je jazdec tímu Movistar Enric Mas, ktorý vo včerajšej časovke skončil na 10. mieste.

Evenpoel sa po pretekoch vyjadril: „48 sekúnd? Tak to je veľké prekvapenie. Videl som, že tímový kolega Remi šiel veľmi dobre. Pre mňa bolo super, že dosiahol taký dobrý čas, pretože som ešte sedel v autobuse a videl som, že ostatní v druhej polovici spomaľovali oproti jeho času.“

„Vedel som, že musím ísť jedno veľmi silné tempo po celý čas, pretože to bola rovina s ťažkým koncom. Ku koncu som už mal veľmi ťažké nohy, ale víťazstvo v časovke a v červenom drese si naozaj užívam.“

„Som naozaj veľmi šťastný za etapové víťazstvo. Splnil som si sen a teraz sa pokúsime vyhrať tohtoročnú Vuelta a España. Tlak opadol, keďže som vyhral etapu. Všetci v tíme sme veľmi sebavedomí a myslím si, že sa nám darí. Musíme bojovať do konca a doniesť víťazný dres domov do Wevelgemu,“ ukončil rozhovor Evenpoel.

Kompletné výsledky 10. etapy Vuelta a España:

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu