Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

​Firma CATLIKE oslavuje 20 rokov

Popredný španielsky výrobca prilieb oslavuje okrúhle výročie 20 rokov od vzniku firmy. Cestný pretekár a vizionár Pepe Del Ramo založil malú firmu na výrobu cyklistických prilieb v časoch, kedy prestal so svojím pôsobením v profi pelotóne.
Biker
​Firma CATLIKE oslavuje 20 rokov

Boli to časy, kedy si cyklisti začali uvedomovať, že vďaka zvyšujúcim sa rýchlostiam, premávke na cestách a vývoju jazdy v teréne, je potrebné chrániť to najdôležitejšie – vlastné zdravie.Neutíchajúca túžba vyrábať tie najlepšie, najľahšie a v prvom rade najbezpečnejšie prilby ho priviedla k vybudovaniu rodinnej firmy s veľkým podielom ručnej práce v rodnej oblasti Murcia, v španielskom Yecle.

Špecifický rukopisCatlike je od začiatku zrejmý na všetkých produktoch s oranžovým mačacím logom, a je dielom samotného Pepeho.Väčšina prvotných návrhov legendárnych prilieb Kompacto, Whisper či Mixino,pochádza z jeho hlavy a rúk. V súčasnosti mu s vývojom pomáha mladý tím návrhárov, modelárov a grafikov. Všetka výroba prilieb, po krátkom taiwanskom intermezze, prebieha priamo na juhu Španielska.

Výrobný proces od farbenia fólií, tvarovania, robotického vyrezávania škrupinových otvorov, implementácií kevlarovýchnanosietí, inmold procesu, až po záverečné skompletizovanie je čisto v španielskych rukách. Mimo zvýšenia zamestnanosti v oblasti považuje produkciu v rámci Európysám Pepe za jednu z nesporných konkurenčných výhod.

Navyše je možné veľmi operatívne v porovnaní s dodávkami z ďalekého východu riešiť požiadavky zákazníkov vrátane možnosti individualizácie prilieb už od 30 kusov, čo v súčasnosti nie je žiadna iná značka schopná ponúknuť. Vo firme prebieha neustály vývoj a testovanie prilieb, pričom rovnaká starostlivosť je venovaná závodným topmodelom, tak aj ekonomickým prilbám. Bezpečnosť na prvom mieste, to je heslo, ktorým sa Catlike riadi a podriaďujú sa mu všetky inovácie.

Napriek tomu, že prilby Catlike patria medzi najľahšie a najlepšie odvetrané na trhu, nikdy nie je ich hmotnosť ani ventilácia uprednostnená na úkor bezpečnosti. Stovky laboratórnych testovacích nárazov pred samotnou výrobou a v jej priebehu, deštrukcia prilieb, popruhov a upínacích systémov, a ich detailný výskum smeruje k jednému – poskytujú zákazníkovi čo najbezpečnejšiu prilbu.

Catlikenavyše úzko spolupracuje s univerzitou v Granade a testuje svoje produkty vo veternom tuneli CEAME. Táto spoluprácamá za vznik veľké množstvo nových produktov, ktoré, čo sa týka nízkeho odporu vzduchu, nemajú konkurenciu. Mimo výrobu prilieb, prišla firma pred dvoma rokmi na trh s ucelenou kolekciou cyklistických tretier, vyrábaných rovnakým postupom ako prilby. Momentálne je obuv vyrábaná v Taiwane, ale opäť je plánovaný presun výroby do domáceho prostredia v Španielsku.

Niekoľkostránkový výpis úspechov popredných svetových športovcov a tímov hovorí za všetko, prilby a tretry k maximálnej spokojnosti používajú tímy, ako sú napríklad MOVISTAR, cyklisti NairoQuintana, AlejandroValverde či v minulosti olympijský víťaz JulienAbsalon, alebo Samuel Sánchez. Z českých tímov používajú napr. TJ Favorit Brno U23, Expres CZ Merida Team s Tomášom Paprstkom, CK Příbram,GalaxyCykloŠvec team a mnoho ďalších. Catlike je jednoducho na pretekoch vidieť.

Firma CykloŠvec je najstarším pôvodným distribútorom v histórii firmy Catlike, venuje sa dovozu do ČR celých 15 rokov, za čo získala od majiteľa firmy Catlike zvláštne ocenenie. Za dvadsať rokov pôsobenia nechal cyklista Pepe Del Ramo a jeho rodinná firma skutočne veľa práce. Zaželajme im, aby ich túžba ponúkať ľuďom všestranné skvelé produkty trvala minimálne ďalších dvadsať rokov.

Viac informácii o produktoch Catlike nájdete na stránkach www.catlike.es a www.cyklosvec.cz/catlike.

Aktuality

21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu