Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!

​Firma CATLIKE oslavuje 20 rokov

Popredný španielsky výrobca prilieb oslavuje okrúhle výročie 20 rokov od vzniku firmy. Cestný pretekár a vizionár Pepe Del Ramo založil malú firmu na výrobu cyklistických prilieb v časoch, kedy prestal so svojím pôsobením v profi pelotóne.
Biker
​Firma CATLIKE oslavuje 20 rokov

Boli to časy, kedy si cyklisti začali uvedomovať, že vďaka zvyšujúcim sa rýchlostiam, premávke na cestách a vývoju jazdy v teréne, je potrebné chrániť to najdôležitejšie – vlastné zdravie.Neutíchajúca túžba vyrábať tie najlepšie, najľahšie a v prvom rade najbezpečnejšie prilby ho priviedla k vybudovaniu rodinnej firmy s veľkým podielom ručnej práce v rodnej oblasti Murcia, v španielskom Yecle.

Špecifický rukopisCatlike je od začiatku zrejmý na všetkých produktoch s oranžovým mačacím logom, a je dielom samotného Pepeho.Väčšina prvotných návrhov legendárnych prilieb Kompacto, Whisper či Mixino,pochádza z jeho hlavy a rúk. V súčasnosti mu s vývojom pomáha mladý tím návrhárov, modelárov a grafikov. Všetka výroba prilieb, po krátkom taiwanskom intermezze, prebieha priamo na juhu Španielska.

Výrobný proces od farbenia fólií, tvarovania, robotického vyrezávania škrupinových otvorov, implementácií kevlarovýchnanosietí, inmold procesu, až po záverečné skompletizovanie je čisto v španielskych rukách. Mimo zvýšenia zamestnanosti v oblasti považuje produkciu v rámci Európysám Pepe za jednu z nesporných konkurenčných výhod.

Navyše je možné veľmi operatívne v porovnaní s dodávkami z ďalekého východu riešiť požiadavky zákazníkov vrátane možnosti individualizácie prilieb už od 30 kusov, čo v súčasnosti nie je žiadna iná značka schopná ponúknuť. Vo firme prebieha neustály vývoj a testovanie prilieb, pričom rovnaká starostlivosť je venovaná závodným topmodelom, tak aj ekonomickým prilbám. Bezpečnosť na prvom mieste, to je heslo, ktorým sa Catlike riadi a podriaďujú sa mu všetky inovácie.

Napriek tomu, že prilby Catlike patria medzi najľahšie a najlepšie odvetrané na trhu, nikdy nie je ich hmotnosť ani ventilácia uprednostnená na úkor bezpečnosti. Stovky laboratórnych testovacích nárazov pred samotnou výrobou a v jej priebehu, deštrukcia prilieb, popruhov a upínacích systémov, a ich detailný výskum smeruje k jednému – poskytujú zákazníkovi čo najbezpečnejšiu prilbu.

Catlikenavyše úzko spolupracuje s univerzitou v Granade a testuje svoje produkty vo veternom tuneli CEAME. Táto spoluprácamá za vznik veľké množstvo nových produktov, ktoré, čo sa týka nízkeho odporu vzduchu, nemajú konkurenciu. Mimo výrobu prilieb, prišla firma pred dvoma rokmi na trh s ucelenou kolekciou cyklistických tretier, vyrábaných rovnakým postupom ako prilby. Momentálne je obuv vyrábaná v Taiwane, ale opäť je plánovaný presun výroby do domáceho prostredia v Španielsku.

Niekoľkostránkový výpis úspechov popredných svetových športovcov a tímov hovorí za všetko, prilby a tretry k maximálnej spokojnosti používajú tímy, ako sú napríklad MOVISTAR, cyklisti NairoQuintana, AlejandroValverde či v minulosti olympijský víťaz JulienAbsalon, alebo Samuel Sánchez. Z českých tímov používajú napr. TJ Favorit Brno U23, Expres CZ Merida Team s Tomášom Paprstkom, CK Příbram,GalaxyCykloŠvec team a mnoho ďalších. Catlike je jednoducho na pretekoch vidieť.

Firma CykloŠvec je najstarším pôvodným distribútorom v histórii firmy Catlike, venuje sa dovozu do ČR celých 15 rokov, za čo získala od majiteľa firmy Catlike zvláštne ocenenie. Za dvadsať rokov pôsobenia nechal cyklista Pepe Del Ramo a jeho rodinná firma skutočne veľa práce. Zaželajme im, aby ich túžba ponúkať ľuďom všestranné skvelé produkty trvala minimálne ďalších dvadsať rokov.

Viac informácii o produktoch Catlike nájdete na stránkach www.catlike.es a www.cyklosvec.cz/catlike.

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu