Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

​Firma CATLIKE oslavuje 20 rokov

Popredný španielsky výrobca prilieb oslavuje okrúhle výročie 20 rokov od vzniku firmy. Cestný pretekár a vizionár Pepe Del Ramo založil malú firmu na výrobu cyklistických prilieb v časoch, kedy prestal so svojím pôsobením v profi pelotóne.
Biker

Boli to časy, kedy si cyklisti začali uvedomovať, že vďaka zvyšujúcim sa rýchlostiam, premávke na cestách a vývoju jazdy v teréne, je potrebné chrániť to najdôležitejšie – vlastné zdravie.Neutíchajúca túžba vyrábať tie najlepšie, najľahšie a v prvom rade najbezpečnejšie prilby ho priviedla k vybudovaniu rodinnej firmy s veľkým podielom ručnej práce v rodnej oblasti Murcia, v španielskom Yecle.

Špecifický rukopisCatlike je od začiatku zrejmý na všetkých produktoch s oranžovým mačacím logom, a je dielom samotného Pepeho.Väčšina prvotných návrhov legendárnych prilieb Kompacto, Whisper či Mixino,pochádza z jeho hlavy a rúk. V súčasnosti mu s vývojom pomáha mladý tím návrhárov, modelárov a grafikov. Všetka výroba prilieb, po krátkom taiwanskom intermezze, prebieha priamo na juhu Španielska.

Výrobný proces od farbenia fólií, tvarovania, robotického vyrezávania škrupinových otvorov, implementácií kevlarovýchnanosietí, inmold procesu, až po záverečné skompletizovanie je čisto v španielskych rukách. Mimo zvýšenia zamestnanosti v oblasti považuje produkciu v rámci Európysám Pepe za jednu z nesporných konkurenčných výhod.

Navyše je možné veľmi operatívne v porovnaní s dodávkami z ďalekého východu riešiť požiadavky zákazníkov vrátane možnosti individualizácie prilieb už od 30 kusov, čo v súčasnosti nie je žiadna iná značka schopná ponúknuť. Vo firme prebieha neustály vývoj a testovanie prilieb, pričom rovnaká starostlivosť je venovaná závodným topmodelom, tak aj ekonomickým prilbám. Bezpečnosť na prvom mieste, to je heslo, ktorým sa Catlike riadi a podriaďujú sa mu všetky inovácie.

Napriek tomu, že prilby Catlike patria medzi najľahšie a najlepšie odvetrané na trhu, nikdy nie je ich hmotnosť ani ventilácia uprednostnená na úkor bezpečnosti. Stovky laboratórnych testovacích nárazov pred samotnou výrobou a v jej priebehu, deštrukcia prilieb, popruhov a upínacích systémov, a ich detailný výskum smeruje k jednému – poskytujú zákazníkovi čo najbezpečnejšiu prilbu.

Catlikenavyše úzko spolupracuje s univerzitou v Granade a testuje svoje produkty vo veternom tuneli CEAME. Táto spoluprácamá za vznik veľké množstvo nových produktov, ktoré, čo sa týka nízkeho odporu vzduchu, nemajú konkurenciu. Mimo výrobu prilieb, prišla firma pred dvoma rokmi na trh s ucelenou kolekciou cyklistických tretier, vyrábaných rovnakým postupom ako prilby. Momentálne je obuv vyrábaná v Taiwane, ale opäť je plánovaný presun výroby do domáceho prostredia v Španielsku.

Niekoľkostránkový výpis úspechov popredných svetových športovcov a tímov hovorí za všetko, prilby a tretry k maximálnej spokojnosti používajú tímy, ako sú napríklad MOVISTAR, cyklisti NairoQuintana, AlejandroValverde či v minulosti olympijský víťaz JulienAbsalon, alebo Samuel Sánchez. Z českých tímov používajú napr. TJ Favorit Brno U23, Expres CZ Merida Team s Tomášom Paprstkom, CK Příbram,GalaxyCykloŠvec team a mnoho ďalších. Catlike je jednoducho na pretekoch vidieť.

Firma CykloŠvec je najstarším pôvodným distribútorom v histórii firmy Catlike, venuje sa dovozu do ČR celých 15 rokov, za čo získala od majiteľa firmy Catlike zvláštne ocenenie. Za dvadsať rokov pôsobenia nechal cyklista Pepe Del Ramo a jeho rodinná firma skutočne veľa práce. Zaželajme im, aby ich túžba ponúkať ľuďom všestranné skvelé produkty trvala minimálne ďalších dvadsať rokov.

Viac informácii o produktoch Catlike nájdete na stránkach www.catlike.es a www.cyklosvec.cz/catlike.

Aktuality

Včera 19:06 Fotogaléria: Najlepšie momenty 2. etapy Tour de France 2022.

Druhú etapu poznačilo viacero pádov, no všetci pretekári napokon prišili do cieľa. Pozrite si výber najlepších fotografií.

Včera 17:35 Peter Sagan skončil šiesty v 2. etape Tour de France, v záverečnom šprinte bol najrýchlejší Jakobsen.

Na druhom mieste skončil Wout van Aert, ktorý sa tak oblečie do žltého dresu lídra celkového hodnotenia.

01.07.2022 Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Tour de France 2022.

Otváracia časovka v daždi pretekárov poriadne potrápila a nečakaným víťazom sa stal 31-ročný Belgičan Yves Lampaert, ktorý porazil druhého Wouta van Aerta a tretieho Tadeja Pogačara. Pozrite si najlepšie zábery z prvej etapy Tour 2022.

01.07.2022 Lampaert porazil Van Aerta aj Gannu, vyhral úvodnú časovku Tour de France 2022 a oblečie sa do žltého dresu.

Belgičan tak porazil najväčších favoritov – Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), ktorý skončil na druhom mieste aj Filippa Gannu (Ineos Grenadiers), ktorý skončil štvrtý za Tadejom Pogačarom (UAE Emirates).

01.07.2022 Toto je S-Works Tarmac SL7 Petra Sagana na Tour de France 2022 (detaily, foto, špecifikácia).

Aj keď jeho tím TotalEnergies bude pretekať na červeno-čiernych bicykloch, Sagan má počas celej sezóny bledomodrý špeciál s červenými doplnkami a stále nemá najnovšie Dura-Ace.

Zavrieť reklamu