Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Horské All Mountain ebike 2016

Horské ebajky prinášajú nové kolesá s rozmerom 27,5", vylepšenia na motore Bosch Performance CX a novú baterku Bosch 500 Wh. Kategória horských ebajkov si neohrozene prebíja cestu na výslnie a to doslova. Výjsť na elektrobicykli na vrch kopca a nechať les pod sebou je odmenou pre každého bikera.
Biker

Horský elektrobicykel je určený na jazdu v prírodnom alebo umelom teréne mimo udržiavaných ciest, skákanie a prekonávania terénnych prekážok. Zaužívaná skratka MTB pochádza z angličtiny mountain bike. U nás nájdete e-bicykle PEDELEC s asistenčným elektrickým pohonom, ktorý podporuje silu pedálovania jazdca podľa úrovne nastavenej cez riadiaci display. V minulosti a v klasickej cyklistike je táto kategória väčšinou len pre špecialistov a vrcholových cyklistov, ale s príchodom kvalitných elektrobicyklov je panoramatický pohľad z vrcholov kopcov dostupný pre všetkých.

V ebajk- Svete elektrobicyklov reprezentujeme dve veľké značky.

Haibike je nemecká značka elektrobicykov, prémiovej kvality dostupnej za rozumnú cenu. So svojím zameraním sa orientuje predovšetkým na športovo orientovaných jazdcov a cyklistov, či už ide o horských, cestných alebo crossových. Cieľom tejto značky je byť na špičke v spracovaní, technologickom riešení a dizajne. Niektoré modely dostali opakovanie i ocenenia za medzinárodný dizajn.

Ghost je prémiový nemecký výrobca horských bicyklov, ktorý je na trhu už 15 rokov a špecializuje sa na bicykle všetkých kategórií. Vrchol tvorí celoodpružené a pevné MTB s vysokým pomerom výkon/cena a s výbornými výsledkami v testoch. Pri značke Ghost je skvelý dizajn, spracovanie, komponenty, nízka váha a zaujímavé jazdné vlastnosti. Svojim zákazníkom ponúka nekompromisnú kvalitu, najvyššie bezpečnostné štandardy a najnovšie technológie.

Nové kolesá

V sezóne 2016 pribudli úplne nové kolesá. Ide o rozmer 27,5″ s označením 650 B+. Majú novú pevnejšiu konštrukciu pri rovnakom priemere, zväčšila sa iba mierne šírka kolies (ráfik aj pneumatika), čím sa zlepšila aj samotná tuhosť kolies. Tieto hodnoty spôsobujú väčšiu priľnavosť k povrchu a väčšiu bočnú stabilitu. Pneumatiky sa môžu nahustiť na o niečo nižší tlak, čo spôsobí, že sa opäť podporí ich priľnavosť pri zachovaní si odolnosti voči defektom. Na elektrobicykli má toto nové koleso veľký význam aj kvôli stabilite a priechodnosti terénom. Potrebnú silu na prejdenie totiž kompenzuje elektromotor.

Vylepšený motor Bosch Performance CX

S príchodom novej sezóny nastali zmeny aj na motore Bosch Performance CX. Úprava veľkosti motora spočíva v zmenšenom obale v zadnej časti. Hoci ide možno na prvý pohľad len o estetickú úpravu, výrobca môže teraz motor inštaloviať na rám viac úsporne, účelovejšie s prihliadnutím na celkový design a geometriu celého bicykla. Druhou novinkou na motore je zvýšenie krútiaceho momentu na dvoch zo štyroch asistenčných úrovniach. Ide konkrétne o vylepšenie na 80 Nm. Táto zmena je naviac podporená predstavením novej batérie Bosch 500 Wh, v snahe zvýšenia dojazdu.

Nová batéria Bosch 500 Wh

Nová batéria má vyššiu kapaciu o 20%, ale len o 100 g vyššiu hmotnosť. Má významný vplyv ma dlhší dojazd. Výhodou je aj fakt, že je spätne použiteľná na elektrobicykle vyrobené od roku 2014.

Náš tip 1: Ghost Teru FS 5 2016

Teru FS je celoodpružený elektrobicykel s výbornými jazdnými vlastnosťami, ktoré ocenia hlavne nároční jazdci obľubujúci rýchlu jazdu v horskom, alebo lesnom teréne. S odpružením 130 mm vpredu a 120mm vzadu v kombinácii s kolesami 29″ ho odporúčame pre dlhé, náročné horské túry. Teru FS 5 ponúka výhodný pomer kvality/cena/výkon. Ebike je vybavený elektromotorom Bosch Performance CX. Je to motor ladený pre kultivovanú jazdu, s mäkkým štartom. Úpravou elektroniky motora pre rok 2016 umožňuje maximálny krútiaci moment 80Nm. Batéria Bosch 500 Wh podporuje zameranie elektrobiku na dlhšie a náročnejšie túry. Veľkosť kolies 29″ zlepšuje stabilitu v dlhých tiahlych zjazdoch a umožňuje celkovo rýchlejšiu jazdu. V teréne s ostrými zákrutami však budete musieť vynaložiť o niečo väčšie úsilie na ich zvládnutie.

http://www.ebajk.sk/obchod/elektrobicykle/ghost-teru-fs-5-2016/

Náš tip 2: Haibike XDuro FullSeven RX 2016 strieborný

Veľmi dynamický, príjemne obratný horský elektrobike. Vo vydarenom farebnom prevedení. Typický XDURO rám z hliníkovej zliatiny, nastavený na odpruženie 120 mm. Sedlo umiestnené v centrálnej, vyváženej polohe sedí so športovým výzorom FullSeven. Tento model má exkluzívnu, vysoko kvalitnú výbavu. XDURO označuje sériu e-bikov a elektromotorom Bosch Performance CX. Je to motor ladený pre kultivovanú jazdu, s mäkkým štartom. Úpravou elektroniky motora pre rok 2016 umožňuje maximálny krútiaci moment 80Nm a zvláda aj agresívnu jazdu v ťažkom teréne. Veľkosť kolies 27,5″v prípade horského elektrobicykla znamená dobrú ovládateľnosť a manévrovanie pri zachovaní dostatočnej priechodnosti. Volia ju „Nduro“ jazdci pre zložité terény s častou zmenou smeru alebo nižšie postavy.

http://www.ebajk.sk/obchod/elektrobicykle/haibike-xduro-fullseven-rx-2016-strieborna/

Náš tip 3: Haibike SDURO AllMtn Plus 2016

Obratný, veľmi odolný, celoodpružený horský elektrobike. Doplnený širšou pneumatikou 3palce, čo mu dodáva vysokú stabilitu a výbornú priľnavosť k podkladu. S odpružením 150mm a ladením si ponecháva všetky skvelé vlastnosti modelov AllMountain. Využíva dvojprevodník vpredu a s ním 20 rýchlostí. Má veľmi kvalitnú výbavu. Je to absolútna novinka svetového trhu pre náročných „enduro“ jazdcov. SDURO označuje sériu e-bikov vybavených motorom YAMAHA. Je to motor s funkciou Zerou Cadence Support, pre okamžitú podporu jazdca od prvého opretia sa do pedálov. Ladením elektroniky motora pre rok 2016 dosahuje maximálny krútiaci moment 80Nm. Celý systém ponúka jazdcovi veľmi dynamický zážitok z jazdy, oceníte to najmä v náročnom teréne.

Veľkosť kolies 27,5″v prípade horského elektrobicykla znamená dobrú ovládateľnosť a manévrovanie pri zachovaní dostatočnej priechodnosti. Jazdci si ich volia ak jazdia zložité,členité terény s častou zmenou smeru alebo ak sú nižšej postavy. Primárne určenie: all mountain / enduro


http://www.ebajk.sk/obchod/elektrobicykle/haibikesduro-allmtn-plus-2016/

/Fotografie všetkých troch ebajkov HiRes v sekcii Fotografie/

O značke eBajk

eBajk na Račianskej ulici 77 v Bratislave je najväčšie špecializované obchodno-servisné centrum zamerané na elektrobicykle. Je to predajňa a požičovňa širokého spektra elektrobicyklov a špeciálnych doplnkov a vybavenia. Projekt a značka „ebajk“ vznikla ako dôsledok snahy realizovať sa prostredníctvom zážitkov a prežitých pozitívnych emócií zo športu. Zámerom je umožniť zákazníkom lepšie a plnohodnotnejšie užívať si pohyb, využívať nové rozumné technológie, a to produktmi s vysokou kvalitou a efektivitou. Plne vybavené centrum predáva, požičiava a servisuje akýkoľvek elektrobicykel. eBajk reprezentuje značky Ghost, Haibike, Lapierre, Winora, Apache, Bosch, Shimano, Yamaha, Cratoni, SKS, XLC, Fharer, Silvini, Club Ride Apparel, Engel sports. eBajk centrum poskytuje autorizovaný servis značiek Bosch a Shimano. Zabezpečuje aj servisovanie asistenčných pohonov Yamaha a 8Fun. Viac info nájdete priamo na http://www.ebajk.sk/ a https://www.facebook.com/ebajk.sk.

Kontakt pre médiá:

Miriam Bednárová

PR manager

mobil: +421905669246

miriam@humancenter.sk

Human Center, s.r.o.

Spitálska 61

SK 81108 Bratislava

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu