Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Plášte

Test: Plášte Goodyear Escape Ultimate 27,5“× 2,35“ TC

Hodnotenie: 4/5
54
Biker

Trailové bezdušové pneumatiky Goodyear Escape majú odľahčenú konštrukciu (120 TPI), no zároveň aj ochranu a spevnenie bočných stien M-Wall, takže sa dajú jazdiť aj s nižšími tlakmi a o ich odolnosť sa netreba obávať.  

Plášte sadli na naše kolesá presne, montáž prebehla bez problémov, bez použitia montpáčok a dokonca sa dali nafúkať bez kompresora, iba stojanovou pumpou.   

Použitá zmes R/T je pocitovo stredne mäkká, poskytuje dostatok gripu pri zábere aj brzdení. Tak isto v zákrutách je kontakt s podkladom vynikajúci a pneumatiky poskytujú dobrú oporu. Sú pomerne svižné, odvaľovanie je na dobrej úrovni, takže ani dlhšie alebo celodenné výjazdy vás extrémne neunavia.  

Vzor je vhodne navrhnutý, poskytuje vyhovujúcu oporu v rôznych náklonoch, štuple majú dostatočné medzery a dobre sa čistia od blata.  

Nami testované plášte 27,5“ × 2,35“ (sú dostupné aj v 29“ verzii) vážia primeraných 835 g, poskytujú dobré jazdné vlastnosti, sú dostatočne odolné aj pri tvrdšom jazdení a za danú hodnotu je to dobrá investícia.  

www.skprofibike.sk

Aktuality

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

10:15 Poznáme dátum konania Red Bull Rampage.

Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.

09:52 Thomas Lemoine a Jordy Scott vyhrali Speed & Style na Crankworxe vo Whistleri.

Pozrite si záznam z prenosu, ktorý sme dnes v noci mali možnosť sledovať. Divácky veľmi atraktívna disciplína Speed & Style, v ktorej idú na dirtovej trati vedľa seba dvaja jazdci a predvádzajú rôzne triky, s tým, že do výsledkov sa započítava aj čas. Najlepšie hodnotenými a zároveň najrýchlejšími jazdcami sa sa stali Thomas Lemoine a Jordy Scott.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu