Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Nohavice a legíny

Test: Vodoodolné nohavice Scott Trail Storm WP

Dlhé nohavice naozaj do každého počasia?
Hodnotenie: 3/5
160
Biker

Na predošlej generácii nohavíc Trail Storm sme pochválili ich strih, ale mali sme pripomienky k sieťovine za kolenami a manžetám na členkoch, cez ktoré sa mohla voda dostávať dovnútra.

Dobrá správa – Scott na svojej webovej stránke uvádza, že sieťovina bola odstránená, navyše bola pridaná aj guma na členky a vetráky na stehnách so zipsom (ďalšie potenciálne miesto vnikania vody) boli tiež zrušené.

Aj keď tkanina sa nakoniec časom premočí, najmä na sedlovom paneli, zistili sme, že je to bežné pri odevoch, ktoré používajú ekologické nepremokavé materiály bez PFC.

Ak sa dokážete zmieriť s nohavicami, ktoré sú skôr vodoodolné ako nepremokavé – čo je za túto cenu na zváženie – potom sú tieto nohavice vhodné do každého počasia, s dobrou elasticitou a skvelým strihom.

Sú predtvarované tak, aby perfektne sedeli pri jazde a majú dostatok priestoru pre chrániče bez toho, aby boli príliš objemné.

www.scott-sports.com 

 

Aktuality

10:30 Tiesj Benooto išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

10:15 Poznáme dátum konania Red Bull Rampage.

Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.

09:52 Thomas Lemoine a Jordy Scott vyhrali Speed & Style na Crankworxe vo Whistleri.

Pozrite si záznam z prenosu, ktorý sme dnes v noci mali možnosť sledovať. Divácky veľmi atraktívna disciplína Speed & Style, v ktorej idú na dirtovej trati vedľa seba dvaja jazdci a predvádzajú rôzne triky, s tým, že do výsledkov sa započítava aj čas. Najlepšie hodnotenými a zároveň najrýchlejšími jazdcami sa sa stali Thomas Lemoine a Jordy Scott.

Včera 14:34 Poradňa: 9 tipov, ako si spríjemniť jazdy na bicykli v horúčavách a ako správne dopĺňať tekutiny.

Vedeli ste, že keď ste dehydrovaní, tak ide do pokožky viac krvi, aby sa uvoľnilo teplo, a menej krvi do svalov, do ktorých sa tak dostáva menej kyslíku a živín?

Včera 13:38 Alexander Kristoff vyhral klasiku Circuit Franco-Belge, nepríjemný pád vyradil Girmaya aj Nizzola.

35-ročnému Nórovi sa tento rok veľmi darí, pričom štyrikrát vyhral a okrem toho bol až 13-krát bol na pódiu. Z tímu Intermarché-Wanty-Gobert odchádza a podpísal 3-ročnú zmluvu s nórskym Uno-X.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu