Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Nohavice a legíny

Test: Vodoodolné nohavice Scott Trail Storm WP

Dlhé nohavice naozaj do každého počasia?
Hodnotenie: 3/5
160
Biker
Test: Vodoodolné nohavice Scott Trail Storm WP

Na predošlej generácii nohavíc Trail Storm sme pochválili ich strih, ale mali sme pripomienky k sieťovine za kolenami a manžetám na členkoch, cez ktoré sa mohla voda dostávať dovnútra.

Dobrá správa – Scott na svojej webovej stránke uvádza, že sieťovina bola odstránená, navyše bola pridaná aj guma na členky a vetráky na stehnách so zipsom (ďalšie potenciálne miesto vnikania vody) boli tiež zrušené.

Aj keď tkanina sa nakoniec časom premočí, najmä na sedlovom paneli, zistili sme, že je to bežné pri odevoch, ktoré používajú ekologické nepremokavé materiály bez PFC.

Ak sa dokážete zmieriť s nohavicami, ktoré sú skôr vodoodolné ako nepremokavé – čo je za túto cenu na zváženie – potom sú tieto nohavice vhodné do každého počasia, s dobrou elasticitou a skvelým strihom.

Sú predtvarované tak, aby perfektne sedeli pri jazde a majú dostatok priestoru pre chrániče bez toho, aby boli príliš objemné.

www.scott-sports.com 

 

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu