Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

CTM Riders si užívajú Barcelonu #2

CTM Riders vycestovali do Barcelony, kde trávia takmer celý mesiac jazdením a trénovaním na sezónu. Natrénovali nové triky a zajazdili si aj so svetovými jazdcami ako Andreu Lacondeguy či Martin Söderström.
Biker


Rideri majú už viac ako polovicu tripu za sebou. Z pôvodnej trojice zostali v Barcelone už len dvaja, Vilo Križan a Kubo Jagrik, pretože hlavný kameraman/fotograf Roman Pichnarčík sa už vrátil domov na Slovensko, a tak sa už čoskoro môžete tešiť na fajnové video!

Chalanov sme sa opýtali, ako ide život v Barcelone.


Vychádza vám počasie?
„La Poma bola trikrát zatvorená kvôli silnému dažďu a zopárkrát kvôli upravovaniu tratí. Nie vždy je celý bikepark pojazdný najmä pre silný vietor. Ľudia totiž často podceňujú vietor, a tým sa skoky stávajú nebezpečné.“Jazdíte aj niekde inde ako v La Pome?
„O Barcelone je známe, že má na každom kroku nejaký streetový spot, či už na skate alebo bike. Najznámejšie miesta prešli samozrejme aj našim testom a odniesli sme si veľa fotiek aj záberov do videa.“

Nejaké zábavné zážitky?
„Máme veľa funny zážitkov, ktoré by sme radšej nespomínali (smiech). Ale niekoľko momentov stojí za spomenutie. Ako sme napríklad hrali futbal, pri ktorom sme prišli na to, že je pre nás lepšie držať rajdy ako kopať do lopty. Ďalší super zážitok sme mali s Romanom, ktorý sa sám, bez pomoci, dokázal stratiť v Barcelone.“


Čo dobré ste natrénovali?
„Natrénovali sme to, čo sme zabudli a zopár nových kombinácií backflipov, frontflipov, 360‐tiek a niekoľko nových moto­‐trikov. V novej sezóne sa môžete určite tešiť na naše nové triky, samozrejme, nemôžeme vám prezradiť všetko. Uvidíte na videách.“

V La Pome trénuje veľa svetových riderov, jazdili ste s niekým?

„Mali sme to štastie trénovať s jazdcami ako Andreu Lacondeguy, Pavel „Vishneviy“ Alekhin, Jakub Vencl, Thomas Genon, Tomas Lemoine, Martin Söderström, Anton Thelander a veľa iných dobrých jazdcov.“


Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu