Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

CTM Riders si užívajú Barcelonu #2

CTM Riders vycestovali do Barcelony, kde trávia takmer celý mesiac jazdením a trénovaním na sezónu. Natrénovali nové triky a zajazdili si aj so svetovými jazdcami ako Andreu Lacondeguy či Martin Söderström.
Biker


Rideri majú už viac ako polovicu tripu za sebou. Z pôvodnej trojice zostali v Barcelone už len dvaja, Vilo Križan a Kubo Jagrik, pretože hlavný kameraman/fotograf Roman Pichnarčík sa už vrátil domov na Slovensko, a tak sa už čoskoro môžete tešiť na fajnové video!

Chalanov sme sa opýtali, ako ide život v Barcelone.


Vychádza vám počasie?
„La Poma bola trikrát zatvorená kvôli silnému dažďu a zopárkrát kvôli upravovaniu tratí. Nie vždy je celý bikepark pojazdný najmä pre silný vietor. Ľudia totiž často podceňujú vietor, a tým sa skoky stávajú nebezpečné.“Jazdíte aj niekde inde ako v La Pome?
„O Barcelone je známe, že má na každom kroku nejaký streetový spot, či už na skate alebo bike. Najznámejšie miesta prešli samozrejme aj našim testom a odniesli sme si veľa fotiek aj záberov do videa.“

Nejaké zábavné zážitky?
„Máme veľa funny zážitkov, ktoré by sme radšej nespomínali (smiech). Ale niekoľko momentov stojí za spomenutie. Ako sme napríklad hrali futbal, pri ktorom sme prišli na to, že je pre nás lepšie držať rajdy ako kopať do lopty. Ďalší super zážitok sme mali s Romanom, ktorý sa sám, bez pomoci, dokázal stratiť v Barcelone.“


Čo dobré ste natrénovali?
„Natrénovali sme to, čo sme zabudli a zopár nových kombinácií backflipov, frontflipov, 360‐tiek a niekoľko nových moto­‐trikov. V novej sezóne sa môžete určite tešiť na naše nové triky, samozrejme, nemôžeme vám prezradiť všetko. Uvidíte na videách.“

V La Pome trénuje veľa svetových riderov, jazdili ste s niekým?

„Mali sme to štastie trénovať s jazdcami ako Andreu Lacondeguy, Pavel „Vishneviy“ Alekhin, Jakub Vencl, Thomas Genon, Tomas Lemoine, Martin Söderström, Anton Thelander a veľa iných dobrých jazdcov.“


Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu