Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Omotávky

Test: Gravel omotávka Spank Flare

Hodnotenie: 4/5
49,90
Biker

Spank ponúka vo svojej kolekcii komponentov a doplnkov omotávku Flare. Keďže ide o omotávku na gravel, ktorá by mala čo-to vydržať, je vyrobená z odolných mikrovlákien.

Vnútro je vyplnené materiálom EVA (etylénvinylacetát), z ktorého sa vyrábajú veľmi pružné a mäkké materiály na báze gumy. Vnútro teda zabezpečuje, že omotávka absorbuje vibrácie. Vonkajšia vrstva je na prvý dotyk chlpatá, avšak príjemná a aj keď by sa to tak na prvý dotyk mohlo zdať, na gripe vôbec nestrácate ani počas rýchlych zjazdov v teréne.

Na ešte lepšie tlmenie vibrácií nájdete v balení ešte štyri silikónové výplne (tenké pásiky), dve zahnuté a dve rovné, ktoré môžete umiestniť pod omotávku podľa vlastnej potreby.

Dali sme ich do vrchnej rovnej časti a do spodnej zahnutej časti baranov. Pri držaní dole neboli výplne veľmi citeľné, avšak vo viac oddychovej polohe a držaní hore pridajú aj na šírke, čím sa riadidlá držia lepšie a pohodlnejšie.

Súčasťou balenia sú aj záslepky, ktoré sú vyrobené z hliníka a upevňujú sa imbusom, takže ich môžete bez problémov používať aj viackrát. Omotávky sú skutočne dlhé (220 cm), takže sa netreba obávať, že by ste nimi neomotali celé rajdy.

Mäkká, chlpatá a pohodlná omotávka Spank Flare vám celkovo pridá 180 gramov. Za pohodlie si však priplatíte a celá sada stojí necelých 50 eur.

 

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu