Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Report: Blato, blato, blato. Taký bol prvý sveťák v Lurdoch.

CTM Racing Team má za sebou prvé preteky Svetového pohára v zjazde v novej sezóne. Francúzske Lurdy predviedli chladné počasie, dážď a náročný blatový terén na trati.
Biker
Report: Blato, blato, blato. Taký bol prvý sveťák v Lurdoch.
Najlepšie si z tímu viedol český rider Ondřej Štěpánek, ktorý ako jediný postúpil z kvalifikácie. Po finálovej jazde, v ktorej smolne spadol, sa celkovo umiestnil na 77. mieste. Štěpánek je nováčikom tímu a na pretekárske trate sa vrátil po ročnej pauze pre zranenia. Vo svojej tohtoročnej premiére na svetovom pohári ukázal, že jazdiť skutočne nezabudol a máme sa na čo tešiť na ďalších pretekoch.
„Pravdupovediac som bol z toho trochu vynervovaný. Či dokážem opäť jazdiť tak, ako pred minuloročnými zraneniami. Našťastie som sa rýchlo dostal do tempa a preteky som si maximálne užil. Aj keď to bol svetový pohár, bol som celý víkend uvoľnený a nemal som žiadne stresy,“ opísal Štěpánek svoje dojmy z Lúrd.
Pre šmykľavý a blatový terén boli pády boli na dennom programe. „Podmienky na jazdenie boli brutálne. Z pohľadu počasia i ranného vstávania, pretože po dlhej ceste sme boli všetci unavení a ja som bol v skupine, ktorá mala tréningy už skoro ráno. Na trati sa to šmýkalo ako na ľade, ale nový bajk CTM Mons mi fakt sadol a jazdilo sa mi dobre.“
Štěpánkovi sa vydarila kvalifikácia, no vo finále spadol: „Jazda v kvalifikácii sa mi podarila bez väčšej chyby, ale pohľadná jazda to veru nebola. Pár menších chýb som spravil, ale našťastie ani raz som nespadol. Vo finále som už také šťastie nemal a spadol som tak, že som sa odkotúľal od bicykla a nemohol som sa k nemu dostať.“
„So svojim výsledkom som spokojný aj z toho dôvodu, že som sa po prvýkrát kvalifikoval aj v dosť náročných podmienkach. Prvých 80 pretekárov išlo v relatívnom suchu, potom znova začalo pršať a išiel som až 157. Vo finále som bohužiaľ spadol, ale všetky komplikované miesta, na ktorých padali aj tí najlepší, som prešiel bez pádu,“ dodal Štěpánek.

Kissak prešiel náročnú pasáž bez pádu:
https://streamable.com/grny

Okrem Štěpánka jazdili v elite aj Martin Lebl a Martin Knapec. Leblovi chýbalo na postup desať sekúnd a čas na postup do finále sa nepodarilo zajazdiť ani Knapcovi, ktorý bol rovnako ako Štěpánek, veľkú časť minulej sezóny zranený a počas jazdy v kvalifikácii sa nevyhol pádu. V junioroch sa predstavili Filip Zeman a Erik Cais, ale ani im sa nepodarilo postúpiť z kvalifikácie, Zemanovi chýbali na postup iba štyri sekundy.

Najbližšie čaká CTM Racing Team začiatkom mája výlet do Slovinska za pretekmi Európskeho pohára iXS v Kranjskej Gore. Dúfame, že počasie bude priať viac, ako v Lurdoch a bude sa jazdiť na suchu.

Tréningová jazda Martina Lebla:


Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu