Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!

Report: Blato, blato, blato. Taký bol prvý sveťák v Lurdoch.

CTM Racing Team má za sebou prvé preteky Svetového pohára v zjazde v novej sezóne. Francúzske Lurdy predviedli chladné počasie, dážď a náročný blatový terén na trati.
Biker
Report: Blato, blato, blato. Taký bol prvý sveťák v Lurdoch.
Najlepšie si z tímu viedol český rider Ondřej Štěpánek, ktorý ako jediný postúpil z kvalifikácie. Po finálovej jazde, v ktorej smolne spadol, sa celkovo umiestnil na 77. mieste. Štěpánek je nováčikom tímu a na pretekárske trate sa vrátil po ročnej pauze pre zranenia. Vo svojej tohtoročnej premiére na svetovom pohári ukázal, že jazdiť skutočne nezabudol a máme sa na čo tešiť na ďalších pretekoch.
„Pravdupovediac som bol z toho trochu vynervovaný. Či dokážem opäť jazdiť tak, ako pred minuloročnými zraneniami. Našťastie som sa rýchlo dostal do tempa a preteky som si maximálne užil. Aj keď to bol svetový pohár, bol som celý víkend uvoľnený a nemal som žiadne stresy,“ opísal Štěpánek svoje dojmy z Lúrd.
Pre šmykľavý a blatový terén boli pády boli na dennom programe. „Podmienky na jazdenie boli brutálne. Z pohľadu počasia i ranného vstávania, pretože po dlhej ceste sme boli všetci unavení a ja som bol v skupine, ktorá mala tréningy už skoro ráno. Na trati sa to šmýkalo ako na ľade, ale nový bajk CTM Mons mi fakt sadol a jazdilo sa mi dobre.“
Štěpánkovi sa vydarila kvalifikácia, no vo finále spadol: „Jazda v kvalifikácii sa mi podarila bez väčšej chyby, ale pohľadná jazda to veru nebola. Pár menších chýb som spravil, ale našťastie ani raz som nespadol. Vo finále som už také šťastie nemal a spadol som tak, že som sa odkotúľal od bicykla a nemohol som sa k nemu dostať.“
„So svojim výsledkom som spokojný aj z toho dôvodu, že som sa po prvýkrát kvalifikoval aj v dosť náročných podmienkach. Prvých 80 pretekárov išlo v relatívnom suchu, potom znova začalo pršať a išiel som až 157. Vo finále som bohužiaľ spadol, ale všetky komplikované miesta, na ktorých padali aj tí najlepší, som prešiel bez pádu,“ dodal Štěpánek.

Kissak prešiel náročnú pasáž bez pádu:
https://streamable.com/grny

Okrem Štěpánka jazdili v elite aj Martin Lebl a Martin Knapec. Leblovi chýbalo na postup desať sekúnd a čas na postup do finále sa nepodarilo zajazdiť ani Knapcovi, ktorý bol rovnako ako Štěpánek, veľkú časť minulej sezóny zranený a počas jazdy v kvalifikácii sa nevyhol pádu. V junioroch sa predstavili Filip Zeman a Erik Cais, ale ani im sa nepodarilo postúpiť z kvalifikácie, Zemanovi chýbali na postup iba štyri sekundy.

Najbližšie čaká CTM Racing Team začiatkom mája výlet do Slovinska za pretekmi Európskeho pohára iXS v Kranjskej Gore. Dúfame, že počasie bude priať viac, ako v Lurdoch a bude sa jazdiť na suchu.

Tréningová jazda Martina Lebla:


Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu