Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

CTM Riders: Dirty Barcelona – Video

Slovenské trio CTM Riders v zostave Roman Pichnarčík, Jakub Jagrik a Vilo Križan strávilo mesiac v Barcelone jazdením a trénovaním na sezónu. Natrénovali nové triky a zajazdili si aj so svetovými jazdcami ako Andreu Lacondeguy či Martin Söderström
Biker
CTM Riders: Dirty Barcelona – Video

A samozrejme pripravili pre vás to, čím všetci tak radi trávime čas – fajnové video nabombované trikmi a jazdením v jednom z najlepších dirtových bike parkov na svete La Pome. Video je dielom Romana Pichnarčíka, ktorý je spojením talentovaného kameramana a zároveň ridera.

Roman opísal, ako celé video vznikalo:

V prvom rade sa musím priznať že som nepočítal s tým, že točenie bude o toľko náročnejšie, ako som si pôvodne predstavoval. Počasie nám to celé komplikovalo. Stále bolo veterno, potom dážď, uzavretý park, pozakrývané skoky plachtami, ktoré vyzerali na záberoch hrozne.“

„Aj keď sme boli v Barcelone takmer mesiac, príležitostí, kedy sa dalo niečo poriadne natočiť za pekného počasia, bolo strašne malo. Počasie sa umúdrilo zvyčajne až po západe slnka na 20-30 minút, kedy už nie je najlepšie svetlo na natáčanie.

„Ako riderovi mi to komplikovalo môj tréning, keďže častokrát som musel upustiť od jazdenia v ideálnych podmienkach a venovať sa kamere, aj keď najradšej by som si išiel najazdiť veľkú lajnu.“

„Chalanom som sa snažil uľahčiť natáčanie, keď som jazdil ja a nastavil som im kameru na statív, dokonca Jáger aj Vilo zvládli mi spraviť pekný záber aj na Ronin-ovi (elektronický stabilizátor) ako profíci. Techniku sme mali takmer stále zo sebou, pretože sme nikdy presne nevedeli kedy bude ten deň kedy niečo natočíme.“Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu