Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

CTM Riders: Dirty Barcelona – Video

Slovenské trio CTM Riders v zostave Roman Pichnarčík, Jakub Jagrik a Vilo Križan strávilo mesiac v Barcelone jazdením a trénovaním na sezónu. Natrénovali nové triky a zajazdili si aj so svetovými jazdcami ako Andreu Lacondeguy či Martin Söderström
Biker
CTM Riders: Dirty Barcelona – Video

A samozrejme pripravili pre vás to, čím všetci tak radi trávime čas – fajnové video nabombované trikmi a jazdením v jednom z najlepších dirtových bike parkov na svete La Pome. Video je dielom Romana Pichnarčíka, ktorý je spojením talentovaného kameramana a zároveň ridera.

Roman opísal, ako celé video vznikalo:

V prvom rade sa musím priznať že som nepočítal s tým, že točenie bude o toľko náročnejšie, ako som si pôvodne predstavoval. Počasie nám to celé komplikovalo. Stále bolo veterno, potom dážď, uzavretý park, pozakrývané skoky plachtami, ktoré vyzerali na záberoch hrozne.“

„Aj keď sme boli v Barcelone takmer mesiac, príležitostí, kedy sa dalo niečo poriadne natočiť za pekného počasia, bolo strašne malo. Počasie sa umúdrilo zvyčajne až po západe slnka na 20-30 minút, kedy už nie je najlepšie svetlo na natáčanie.

„Ako riderovi mi to komplikovalo môj tréning, keďže častokrát som musel upustiť od jazdenia v ideálnych podmienkach a venovať sa kamere, aj keď najradšej by som si išiel najazdiť veľkú lajnu.“

„Chalanom som sa snažil uľahčiť natáčanie, keď som jazdil ja a nastavil som im kameru na statív, dokonca Jáger aj Vilo zvládli mi spraviť pekný záber aj na Ronin-ovi (elektronický stabilizátor) ako profíci. Techniku sme mali takmer stále zo sebou, pretože sme nikdy presne nevedeli kedy bude ten deň kedy niečo natočíme.“Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu