Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Nový plášť Pirelli Scorpion Enduro M vyzerá podobne ako Maxxis Assegai

Má však nové vrstvenie a nová je aj zmes, ktorá zlepšuje kvalitu jazdy a je určená pre gravity disciplíny.
Matúš Bušík

Spoločnosť Pirelli uviedla na trh vynovenú pneumatiku Scorpion M pre enduro a elektrické horské bicykle s novým dezénom, ktorý vyzerá veľmi podobne ako plášť Assegai od Maxxisu. Nová je aj použitá zmes, ktorá dostala názov Smartgrip a je určená predovšetkým na gravity disciplíny.

Rad plášťov Scorpion v súčasnosti zahŕňa tri rôzne dezény plášťa. Patria sem zmesi S (mäkký terén), R (určená pre zadný plášť) a M (zmiešaný terén).

Nová verzia plášťov zahŕňa viacero možností vo vrstvení plášťov. Pre disciplínu enduro máte na výber robustné vrstvenie HardWALL, ktoré vás lepšie chráni pred preseknutím plášťa alebo ľahký ProWall, ktorý je vhodnejší na ľahšie trate bez kameňov.

Nová zmes SmartGrip Gravity značky Pirelli je vytvorená z nových materiálov, ktoré sa lepšie prispôsobujú nerovnostiam na trati, znižujú vibrácie, zvyšujú priľnavosť k terénu a pohodlie. Novú zmes SmartGrip používajú aj v existujúcich plášťoch Scorpion Enduro S a E-MTB S.

Pirelli hovorí, že prepracovali rozloženie štupľov a profil dezénu M, pričom bloky sú vyššie a zosilnené, tak aby odolali záťaži a silám vznikajúcim pri agresívnejšej jazde.

Ľahší typ pneumatík Scorpion s označením ProWALL je vybavený ochranou bočnice, ktorá je posilnená vrstvou nylonu a navrhnutá tak, aby chránila pneumatiku pred prepichnutím a zlepšila ovládateľnosť. Pirelli predtým ponúkalo Scorpion len vo svojej ťažšej a odolnejšej verzii HardWALL.

V Pirelli tvrdia, že tieto aktualizácie urobili, aby umožnili širší rozsah použitia plášťov v kategórii enduro od dlhých výjazdov až po enduro preteky.

Pirelli naznačilo, že na budúcich podujatiach EWS a pretekoch Svetového pohára budú v ponuke ďalšie novinky.

Cena Pirelli Scorpion Enduro M začína na 74,90 € a závisí od zvoleného typu a veľkostí plášťov.

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Zavrieť reklamu