Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Inzercia

Frog bikes – kvalitné a ľahké detské bicykle

Biker

Spoločnosť Frog Bikes založili manželia Jerry a Shelley Lawsonovci v roku 2013. Ich cieľom bolo vyrábať ľahké a kvalitné, cenovo dostupné detské bicykle. Bicykle a komponenty sú navrhované s veľkým dôrazom na detskú anatómiu v spolupráci s Brunelovou univerzitou v Londýne.

Zameriavajú sa na dôležité veci ako napríklad geometriu rámu, ľahko dosiahnuteľné brzdové páčky, kratšie kľuky, šírkou prispôsobené riadidlá. Tak isto je dôležité aby bicykle ponúkali aj priestor pre rast dieťaťa a to vďaka nastaviteľným brzdám a výškovo nastaviteľným predstavcom.

V portfóliu značky sú bicykle s veľkosťou kolies od 14 do 26“ s ľahkými hliníkovými rámami.

Frog 40 14“

Frog 40 First Pedal je ľahký, len 6,5 kg vážiaci bicykel určený pre deti vo veku 3 až 4 roky s minimálnou dĺžkou vnútornej nohy 40 cm (meria sa od zeme po rozkrok). Ľahký a pevný hliníkový rám má kolesá veľkosti 14‘‘. Brzdové páčky TEKTRO s ľahkým chodom, umožňujú nastavenie ich vzdialenosti od riadidiel . Deti tak môžu brzdy z ľahkosťou bez problémov ovládať.

Patentované kľuky s Q-faktorom (optimálna vzdialenosť medzi pedálmi) zabezpečia jednoduché, ľahké a hlavne pohodlné pedálovanie so správnym základom po technickej stránke (žiadne vytáčanie kolien do strán či smerom dovnútra). Bicykel je dodávaný v siedmich farebných variantoch. K bicyklu sú dodávané odrazky a blatníky.

Frog 44 16“

Bicykel s ľahkým hliníkovým rámom s kolesami veľkosti 16“ Frog 44 First Pedal je určený pre deti vo veku 4 až 5 rokov. Minimálna dĺžka vnútornej nohy je 44 cm (meria sa od zeme po rozkrok). Detský bicykel je vybavený brzdami TEKTRO s ľahkým chodom, patentovanými kľukami s Q-faktorom a odrazkami s blatníkmi. Hmotnosť bicykla je menej ako 6,5 kg.

Frog 47 18“

Frog First Pedal 47 je tretí bicykel vo vylepšenom rade s ľahkým a pevným rámom, ktorý dieťaťu uľahčuje manipuláciu a manévrovanie. Bicykel bol navrhnutý tak, aby sa maximalizovala životnosť bicykla pri rastúcom dieťati. Ide o ideálny prvý pedálový bicykel pre 4 až 6-ročné deti s priemernou vnútornou dĺžkou nohy 47 cm.

Patentované kľuky zmenšujú vzdialenosť medzi pedálmi, zvyšujú efektivitu a komfort pre jednoduchšie šliapanie. S hmotnosťou len 6,75 kg. Je to jeden z najľahších 18” detských bicyklov na trhu. Súčasťou bicykla sú odrazky, blatník a zvonček.

Frog 53 20“

Frog 53 je ideálny viacúčelový  bicykel pre deti vo veku 5 až 8 rokov s priemernou vnútornou dĺžkou nohy 53 cm. Frog Bike bude rásť s vaším dieťaťom vďaka výškovo nastaviteľným riadidlám, ktoré je možné zdvihnúť alebo spustiť v rozsahu 40 mm a nastaveniu výšky sedadla  pomocou rýchloupínacieho mechanizmu.

Hybridné bicykle Frog sú ideálne na cesty, chodníky a tiež sú vhodné do lesa na lesné chodníky. Dodávajú sa s blatníkmi a možnosťou pripevnenia nosiča na rám na uľahčenie prepravy školských kníh alebo športových súprav.

Bicykel je vybavený 8-stupňovým radením FrogFitTechnology®, ktoré je špecifické pre mladých ľudí s krátkym zdvihom páky a ultraslickovou kabelážou. Samozrejmosťou sú patentované kľuky, ktoré zachovávajú nízky Q-Factor (vzdialenosť medzi pedálmi) pre jednoduchšie šliapanie.

Frog 62 24“

Frog 62 má ľahký hliníkový rám s  24“ kolesami, je určený pre deti vo veku cca 8 – 10 rokov s minimálnou dĺžkou vnútornej nohy 62cm. Bicykel je dostupný vo dvoch verziách – jedna má pevnú vidlicu a ráfkové brzdy, druhá má vzduchovú vidlicu so zamykaním, reguláciou tlmenia a hydraulickými kotúčovými brzdami. Radenie Shimano je 9-rýchlostné.

Bicykel s pevnou vidlicou váži len 9,25 kg. Pre optimálne pedálovanie sú oba bicykle vybavené patentovanými kľukami s nízkym Q-faktorom. Bicykle sú dodávané s blatníkmi a odrazkami.

Frog 69, 72 26“

Juniorský bicykel s 26“ kolesami je dostupný vo dvoch veľkostiach – 69 a 72. Hybridný bicykel Frog 69 je určený pre deti vo veku 10 – 12 rokov s minimálnou dĺžkou vnútornej nohy 69 cm. Horský bicykel Frog 69 (minimálnou dĺžkou vnútornej nohy 69 cm ) je určený pre deti 10 – 12 rokov a Frog 72 (minimálnou dĺžkou vnútornej nohy 72 cm ) pre deti od 13 rokov.

Riadidlá a výšku sedadla je možné nastavovať. Hybridný bicykel Frog 69 má pevnú vidlicu a ráfkové brzdy, horské bicykle Frog 69 a 72 sú vybavené vzduchovými odpruženými vidlicami s tlmením a zamykaním a hydraulickými kotúčovými brzdami. Bicykle sú dodávané so svetielkami, blatníkmi a zvončekmi.

 Značka Frog ponúka aj detské cestné bicykle s veľkosťami kolies 20, 24 a 26“.

Aktuality

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

10:15 Poznáme dátum konania Red Bull Rampage.

Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.

09:52 Thomas Lemoine a Jordy Scott vyhrali Speed & Style na Crankworxe vo Whistleri.

Pozrite si záznam z prenosu, ktorý sme dnes v noci mali možnosť sledovať. Divácky veľmi atraktívna disciplína Speed & Style, v ktorej idú na dirtovej trati vedľa seba dvaja jazdci a predvádzajú rôzne triky, s tým, že do výsledkov sa započítava aj čas. Najlepšie hodnotenými a zároveň najrýchlejšími jazdcami sa sa stali Thomas Lemoine a Jordy Scott.

Včera 14:34 Poradňa: 9 tipov, ako si spríjemniť jazdy na bicykli v horúčavách a ako správne dopĺňať tekutiny.

Vedeli ste, že keď ste dehydrovaní, tak ide do pokožky viac krvi, aby sa uvoľnilo teplo, a menej krvi do svalov, do ktorých sa tak dostáva menej kyslíku a živín?

Zavrieť reklamu