Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Vidlice

Test: Vidlica DVO Diamond D1

Hodnotenie: 3.5/5
899
Biker

Diamond má externe nastaviteľné tlmenie pomalej aj rýchlej kompresie, ako aj tlmenie pomalého odskoku. Okrem nich tu nájdete tiež nastaviteľnú negatívnu vinutú pružinu umiestnenú pod vzduchovým piestom, ktorú DVO volá OTT (Off The Top).

Hmotnostne vidlica rozhodne patrí k tým ťažším, no nemôžeme povedať, že by sme si to pri jazde nejako všimli. Nohy hrubé 35 mm sú dostatočne torzne tuhé, aby držali stopu a zvládli aj vyosené dopady.

Čo sa chodu týka, citlivosť na začiatku zdvihu je na naozaj výbornej úrovni, zvlášť keď si dáte tu námahu a správne nastavíte negatívnu pružinu OTT. Na druhej strane, je to ďalší nastavovací krúžok naviac, ktorý zvyšuje šance na to, že nastavenie netrafíte správne.

Ak sa vám to podarí, predné koleso nádherne kopíruje terén a vidlica chodí s absolútnym minimom trenia. Progresivita sa dá nastaviť celkom unikátne – objemom oleja vo vzduchovej komore namiesto plastových vložiek.

My sme však továrenské nastavenie nemali potrebu meniť – vidlica nám chodila bez tvrdých dorazov, a pritom využívala celý zdvih. Dostatočná je aj opora v strede zdvihu a vidlica sa zbytočne nezanára ani pri preťaženiach v zákrutách či prudkom brzdení.

Počiatočná citlivosť, žiaľ, neznamená nutne komfort a keď sa stretne s väčšími nerovnosťami a hranatými prekážkami, nedokáže ich absorbovať tak kontrolovane ako tie najlepšie vidlice, a to ani s plne otvoreným tlmením kompresie.

Výsledkom tak sú unavenejšie ruky než pri tých najlepších. Náš 76-kilový testovací jazdec mal vidlicu nafúkanú presne podľa tabuľky od výrobcu a vtedy chodila dobre. Tlmenie odskoku však musel mať úplne otvorené. Ešte ľahší jazdci tak zrejme budú musieť dať vidlicu profesionálne vyladiť, aby sa vracala dostatočne rýchlo.

  • Nastavenia LSC, HSC, LSR, OTT (Off The Top – negatívna vinutá pružina), tlak vzduchu, objem vzduchovej komory
  • Zdvih 150 – 170 mm (27,5“), 140 – 160 mm (29“)
  • Ofset 37/44 mm (27,5“), 44/51 mm (29“)
  • Hmotnosť 2 255 g (29“, 150 mm)
  •  www.levelsportkoncept.cz

Aktuality

15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu