Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Holanďanka Van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke, na dráhe išla priemernou rýchlosťou 49,254 km/h

Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972.
Martin Sarvaš

35-ročná cyklistka Ellen van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke. Foto: Trek

Holandská cyklistka Ellen van Dijk (Trek-Segafredo) sa zapísala do histórie cyklistických svetových rekordov po tom, ako prekonala rekord v hodinovej jazde na dráhe.

35-ročná cyklistka Ellen van Dijk išla na dráhe vo velodróme Velodrome Suisse vo švajčiarskom Grenchene 60 minút priemernou rýchlosťou 49,254 km/h.

Doterajší svetový rekord Britky Joscelin Lowden z minulého roku prekonala o 849 metrov.

Van Dijk takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972, ktorý vtedy prešiel za hodinu o 49,431km, čo je iba o 177 metrov viac.

„Som veľmi šťastná, že som prekonala rekord. Na začiatku som bola trochu nervózna, ale mala som to pod kontrolou, robila som, čo sme chceli. Ak by som sa cítila výborne, v druhej časti by som zrýchlila, ale namiesto toho som trochu spomalila,“ opísala Van Dijk.

„V 45. minúte som si si povedala, že musím zrýchliť. Myslela som, že zrýchľujem, ale reálne som spomaľovala. To znamenalo, že pre dnešok je to všetko.“

„Vedela som, že prvá polhodina bola okolo 81-82 kôl a bolo to pod tempom, ktoré som potrebovala zajazdiť. V závere sa všetko sa trochu rozmazalo a hlavne ku koncu som nejazdila tak rovno, ako som chcela. Bola som rada, keď som počula, že je koniec.“

„Celý tento projekt bol pre mňa taký úžasný. Ani som si nemohla priať väčšiu podporu od Treku. Bolo to naozaj to najlepšie, čo som kedy mala. Tiež som premýšľal o celom tíme počas jazdy – všetci do toho vložili toľko času a úsilia, že im musím dať všetko za všetku ich prácu a čas a všetko, čo do toho vložili,“ povedala Ellen van Dijk.

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu