Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Cestné/Mestské

Test: Prilba Lazer Vento KinetiCore

Hodnotenie: 4/5
269,95
Biker

Lazer Helmet shoot 2022 January Benidorm

Naše hodnotenie

Komfortná prilba s účinným vetraním a novými technológiami.

+PLUSY

  • Komfort
  • Vetranie
  • Kvalita vyhotovenia

-MÍNUSY

  • Vyššia cena

Firma Lazer má dlhoročné skúsenosti s výrobou cyklistických prilieb (o motocyklových ani nehovoriac), s ktorou začali už pred vyše 90 rokmi. Najnovšie modely cyklistických prilieb prichádzajú s novou technológiou KinetiCore, čo je alternatíva k systému MIPS.

Rozdiel je v tom, že KinetiCore je už súčasťou vnútra prilby, a nie je do prilby vsadený. Sú to vlastne malé výstupky – bloky EPS peny, ktoré sa pri náraze deformujú a sú schopné pohltiť energiu priamych aj rotačných nárazov.

Prilba Vento má vydarený dizajn s dôrazom na aerodynamiku. Veľmi komfortne sedí na hlave, čalúnenie je príjemné a dobre umiestnené, spomínané výstupky nás nikde netlačili,  A to ani po dlhšej jazde. K dobrému pocitu prispieva tiež dobrá váha, ktorá (veľkosť M) je 290 gramov.

Výškovo nastaviteľná retenčná kolíska (má 5 polôh) nadväzuje na 360˚ čelenku a má netradičné nastavovanie rolovacím popruhom ScrollSys. Klasické nastavovacie koliesko, na ktoré sme zvyknutí, pod zadným okrajom prilby chýba. Popruh je umiestený na vonkajšej zadnej časti prilby, kopíruje jej tvar a je kvôli priľnavosti drážkovaný. Malá nevýhoda tohto systému je zníženie trenia medzi pásom a prstami, keď máte spotené ruky.

O vetranie sa stará 13 vonkajších otvorov prepojených s vnútornými vetracími kanálmi. Vnútorné členenie EPS výstupkov alebo blokov tiež zvyšuje účinnosť vetrania. Počas teplejších jarných dní s ním nebol žiaden problém a podľa jeho účinnosti sa dá usudzovať, že ventilácia bude účinná aj v horúcich letných dňoch.

Prilba má praktické miesto na odloženie okuliarov v bočných vetracích otvoroch a vďaka pogumovaniu v nich okuliare dobre držali. Páčila sa nám aj príprava na montáž zadnej blikačky Lazer pod nastavovacím pásom, čo prispieva k zvýšeniu viditeľnosti jazdca na cestách.

www.paullange.sk

Aktuality

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Včera 11:05 Primož Roglič si stojí za vyjadrením, že za jeho pád na Vuelte môže Fred Wright.

Roglič údajne povedal pre slovinské rádio, že nemá v úmysle odvolať svoje komentáre o kontroverznom páde v závere 16. etapy Vuelta a España, po ktorom musel z pretekov odstúpiť. (Cyclingnews)

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu