Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jai Hindley vyhral ťažkú horskú etapu na Gire, v tesnom závere tesne porazil Bardeta aj Carapaza

Ružový dres lídra sa podarilo udržať aj naďalej Juanovi Pedrovi Lópezovi.
Martin Sarvaš
Jai Hindley vyhral ťažkú horskú etapu na Gire, v tesnom závere tesne porazil Bardeta aj Carapaza

9. etapa Giro d’Italia 2022

 

  • Dĺžka: 191km
  • Prevýšenie: 5080 m
  • Čas: 5:34:44 hod
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 34,2 km/h

Jai Hindley (Bora–Hansgrohe) vyhral ťažkú horskú deviatu etapu Giro d’Italia 2022 s celkovým prevýšením viac ako 5-tisíc metrov, keď v záverečnom šprinte po stúpaní na Blockhaus porazil druhého Romaina Bardeta (DSM) a tretieho Richarda Carapaza (Ineos Grenadiers).

„Je to neuveriteľné. Minulý rok nebol najľahší a tvrdo som pracoval, aby som sa dostal naspäť na úroveň, aby som mohol súťažiť na Gire a nemám slov. Je to úžasné,“ povedal Hindley .

„Celé stúpanie som sa snažil prežiť čo najlepšie. Vedel som, že v posledných kilometroch sa to vyrovnáva a pred cieľom bola pravá zákruta, do cieľa zostávalo asi 200 metrov. Chcel som vojsť do zákruty ako prvý a dať do toho všetko až do cieľa.“

Lídrom celkového poradia zostáva aj naďalej Juan Pedro López (Trek – Segafredo), avšak na druhé miesto sa posunul João Almeida (UAE), tretí je  Bardet a štvrtý Carapaz. Víťaz etapy Jai Hindley je na piatom mieste.

Záverečný kilometer 9. etapy Giro d’Italia 2022:

Cieľová fotografia 9. etapy Giro d’Italia 2022:

 

Výsledky 9. etapy Giro d’Italia 2022

 

 

Aktuality

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Včera 17:33 Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.

Zavrieť reklamu