ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

Koen Bouwman vyhral z úniku ťažkú horskú siedmu etapu Giro d’Italia 2022

Bouwman vyhral aj vďaka veľkej pomoci tímového kolegu z Jumbo-Visma Toma Dumoulina.

7. etapa Giro d’Italia 2022

• Dĺžka: 196km
  • Prevýšenie: 4730 m
  • Čas: 5:12:30 hod
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 37,6 km/h

Koen Bouwman (Jumbo-Visma) vyhral siedmu etapu Giro d’Italia 2022 a pripísal si svoje druhé profesionálne víťazstvo v kariére a po prvýkrát vyhral na pretekoch Grand Tour.

Na druhom mieste skončil Bauke Mollema (Trek – Segafredo) a tretí prišiel do cieľa Davide Formolo (UAE Team Emirates).

Jazdci absolvovali náročnú 196km dlhú horskú etapu s prevýšením 4730 metrov.

Bouwman vyhral z úniku aj vďaka veľkej pomoci tímového kolegu z Toma Dumoulina, ktorý mal byť pôvodne favoritom Jumbo-Visma v celkovom hodnotení, avšak po slabom výkone v úvodnej vrchárskej etape na Etne stratil viac ako šesť minút na skupinu favoritov, takže momentálnej je celkovo na 33. mieste so stratou 5:40 min. V siedmej etape skončil štvrtý.

V ružovom drese lídra pretekov zostane aj naďalej oblečený Juan Pedro López (Trek – Segafredo) a nemenilo sa ani poradie v bodovacej súťaži, ktorú vedie Arnaud Démare (Groupama FDJ).