Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Tom Pidcock suverénne vyhral preteky Svetového pohára XCO v Albstadte

Pódium doplnili Nino Schurter a Vlad Dascalu. V ženách vyhrala Rebecca McConnell.
Martin Sarvaš

Tom Pidcock presedlal z cestného bicykla na horský po jarnej časti na ceste a hneď sa mu podarilo zvíťaziť. Na Svetovom pohári XCO v Albstadte predviedol suverénne najlepší výkon s 20-sekundovým náskokom pred Ninom Schurterom. Na treťom mieste skončil Vlad Dascalu.

V ženskej kategórii zvíťazila Rebecca McConnell so 48-sekundovým náskokom pred Jenny Rissveds a tretia Mona Mitterwallner zaostala presne o minútu za víťazkou.

„Ocitlol som sa vpredu a v prvých kolách vyrazili naozaj rýchlo. Bolo to naozaj ťažké a potom sme už išli pokojne a nejako to držalo pohromade. Nino v zjazdoch poriadne tlačil. Len som si myslel, že ich trochu otestujem a uvidím, ako na tom sú. Vytvoril som si náskok a potom už sa išlo dobre,“ povedal Pidcock.

„Bolo to ťažké. Tento rok som ešte toľko nejazdil na horskom bicykli, takže to bol iný druh výkonu. Po tých stúpaniach, byť schopný ísť opakovane veľký výkon a byť schopný sa zotaviť – povedal by som, že to nebolo ako minulý rok v Novom Meste alebo na olympiáde – toto bolo naozaj ťažké.“

„V poslednom kole som vedel, že pokiaľ sa niečo nepokazí, vyhrám. Ale aj tak som išiel do stúpaní naplno, len aby som sa na budúci týždeň trochu viac nakopol.“

„Chcem vyhrať svetový titul (MTB) a možno aj európsky. Myslím, že ak to dosiahnem, potom môžem povedať, že som v horskej cyklistike dosiahol dosť.“

Výsledky slovenských jazdcov:

Juniori – Matej Švoňava 120. miesto
Muži U23 – Jakub Jenčuš 119. miesto
Ženy U23 – Tereza Kurnická 34. miesto
Muži Elite – Matej Ulík 79. miesto

Výsledky Svetového pohára XCO, Albstadt 2022

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu