Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Inzercia

Predné detské sedačky Shotgun od firmy Kids Ride Shotgun

Biker

Novozélandská firma Kids Ride Shotgun prináša detské sedačky pre nadšencov horskej cyklistiky, ktorí chcú jazdiť aj s malými deťmi. Vo firme sa zaoberajú aj ich vývojom a k dispozícii sú dva typy predných sedačiek, ktoré sa montujú na hornú a nad hornú rámovú trubku.

Sedačky Shotgun sú určené pre rodiny s malými deťmi na horských bicykloch a rodičia tak môžu aktívne stráviť čas so svojimi deťmi v prírode.

Sedačka Shotgun

Predná sedačka Shotgun je kompatibilná so širokou škálou moderných horských bicyklov, je vhodná na celoodpružené alebo pevné bicykle a pogumovaný úchyt ochráni Váš rám pred poškodením.

Sedačka má rozsah nastavenia pre horné rámové trubky v šírke 30 – 68 mm a pre spodné rámové trubky v šírke 30 – 100 mm. Sedačka je určená pre deti od 2 do 5 rokov s hmotnostným limitom 22 kg, stúpačky s popruhmi majú fixnú dĺžku.

Montáž je jednoduchá, rýchla a zvládne ju každý, technicky zdatný biker a tí, čo si na montáž netrúfajú si ju môžu nechať namontovať vo svojom miestom bikeshope.  V prípade elektrobicykla alebo gravelového bicykla je dobré zvážiť kúpu sedačky Shotgun Pro, ktorú nie je nutné pripevňovať k rámu.

Sedačka Shotgun Pro

Pre majiteľov elektrobicyklov alebo drahších horských bicyklov je určená detská cyklosedačka Shotgun Pro. Sedačka nemá žiadny kontakt s rámom vďaka prichyteniu o sedlovú trubku a štandardný 1 1⁄8 stĺpik vidlice a dá sa nastaviť tak, aby pasovala na elektrické aj bežné horské bicykle.

Sú dostupné aj adaptéry na neštandardné hlavové zloženia napríklad  Trek Knock Block alebo Scott Syncross. Stúpačky s popruhmi sú výškovo nastaviteľné. Sedačka je takisto určená pre deti od 2 do 5 rokov, ale hmotnostný limit je zvýšený na 27 kg.

Shotgun riadidlá

Ako doplnok ku obidvom sedačkám je možné dokúpiť samostatné riadidlá pre deti. Sú pre ne prispôsobené so šírkou 250 mm, majú gumené madlá a dajú sa namontovať na riadidlá s priemerom 25,4 mm, 31,8 mm a 35 mm.

Rukavice Pogies

V chladnejších dňoch je možné na riadidlá pripevniť rukavice Pogies. Sú vyrobené z tepelnoizolačnej textílie 3M Thinsulate dimenzovanej do mrazov, sú nepremokavé (10 000 mm) a priedušné (5 000 g). Rukavice Pogies sa pripevňujú na detské riadidlá Shotgun alebo priamo na riadidlá Vášho bicykla.

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu