Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tlačové správy

Pivot predstavil nový hardtail LES SL s ľahkým rámom

Rám patrí medzi najľahšie na trhu a model XTR Team váži približne 9,1 kg.
Biker

Arizonský Pivot predstavil novinku. Nie ďalší odpružený model, ale hardtail – Pivot LES SL (V2). V2 označuje druhú verziu daného modelu. Už pôvodná verzia bola považovaná za nekompromisný hardtail, ktorý má jediný cieľ – dostať sa z bodu A do bodu B najrýchlejšie. Lenže pokrok je pokrok a dozrel čas predstaviť prepracovanú variantu.

Sám Chris Cocalis, majiteľ, šéf, hlavička a testovací jazdec Pivotu podotkol ohľadom tvorby neodpruženého bicykla, že najjednoduchšie stroje sú často tie najelegantnejšie, ale zároveň najnáročnejšie pri tvorbe. Vylepšenie existujúceho LES SL vyžadovalo od jeho tímu veľké úsilie.

Čo sa zmenilo? Nová verzia je striktne 29″ a predovšetkým má prepracovanú karbónovú konštrukciu v zmysle vrstvenia karbónových plátov. Rám je výrazne ľahší – vo veľkosti M váži 800g, dĺžka riadenia sa natiahla na 460mm.

Nová verzia už nie je kompatibilná s prešmykovačom, zato pojme väčší prevodník oproti predchodcovi – 38T. Rozsah zdvihu vidlice sa o 10mm zmenšil na 100-120mm. Štandardne je dodávaný so 100mm, ale môžete využiť až 120mm. Priemer sedlovky je teraz 27,2 mm.

Žiadna z ponúkaných špecifikácií nie je dodávaná s teleskopickou sedlovkou, ale pochopiteľne je na ňu rám pripravený.

Čo ďalej rám jazdcovi ponúka? Bezhlučné vedenie bowdenov cez elegantné porty zjednodušujúce servisné zásahy. Pod hornou rámovou rúrkou nájdete možnosť uchytenia náradia Pivot Dock Tool System, do rámu umiestnite dva košíky.

Všetky veľkosti rámu pojmú dva bidony štandardnej veľkosti. Pod spodnú rámovú rúrku možno umiestniť tretí držiak. Najširšie pneumatiky, ktoré zmysluplne v reálnej prevádzke rámom pretočíte, sú 29″x 2,4″.

Čo sa teda nezmenilo? Aj Nový Pivot LES SL je stvorený na to, aby bol najrýchlejší z bodu A do bodu B. Aj keď moment! Toto sa vlastne tiež zmenilo. Tentokrát ide o to, aby sa z bodu A do bodu B dostal ešte rýchlejšie! Preto bude Pivot LES SL nekomromisným doplnkom vašej dozaista špičkovej kondície.

  • Distribútor pre Slovensko: www.protocycles.cz
  • Dealeri pre Slovensko: Bajkula.sk-Bratislava, Kubicasport.sk-Zilina, Bikere.sk-Kosice

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu