Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Slovenské bikrosárky boli na Európskom pohári vo Verone na pódiu až trikrát

Dominika Maniková pri svojej premiére v juniorskej kategórii dievčat obsadila v nedeľu 3. miesto, Kristína Madarasová v kategórii ženy 17+ v sobotu tretia, v nedeľu výsledok ešte vylepšila o jednu priečku.
Biker
Slovenské bikrosárky boli na Európskom pohári vo Verone na pódiu až trikrát

Slovenská reprezentácia BMX má za sebou prvú veľkú medzinárodnú previerku. Na úvodné dve kolá európskeho pohára do Verony odcestovala až 21 členná výprava mladých bikrosárov.  Bol to rekord v počte slovenských jazdcov na pretekoch európskeho pohára.

„Štartovali sme aj v kategórii junior a elite. A pri premiérovom predstavení v kategórii junioriek perfektne vyšiel štart Dominike Manikovej, ktorá sa umiestnila na 3. mieste,“ povedal tréner Peter Henčl.

„Škoda, že Sebastián Sulka sa zo zdravotných dôvodov musel z pretekov odhlásiť. Ostatní chlapci naplnili kritériá a postúpili z jázd v juniorskej kategórii. Celkovo tu štartovali jazdci z celého Slovenska – z CTM Bratislavy pod Henky Riders a za východ Liptov, ktorí sa tiež umiestnili vo finálových jazdách. V sedemročnej kategórii sa až na siedme miesto prebojoval Alexander Bulík a druhé miesto obsadila v nedeľu Michaela Palásthy,“ dodal Henčl

„Tento víkend hodnotím veľmi pozitívne. Prechod do vyššej kategórie býva vždy s otáznikom, tentokrát vyšlo aj pódium, takže so svojim výkonom som spokojná. Všetko vyšlo podľa plánov,“ vyjadrila spokojnosť s 3. miestom Dominika Maniková.

„Pretekám v kategórii ženy 17+ a v sobotu to vyšlo na tretie miesto, v nedeľu na druhé. Aj vzhľadom na počasie, v akom sme pretekali, to je dobré. Bolo veľmi chladno, pršalo, fúkalo, takže trápili sme sa aj s počasím aj so súperkami. S výkonom je teda spokojnosť, na úvod sezóny je to dobré., uvidíme, čo prinesie zvyšok sezóny. Videla som, na čom treba zapracovať, aby som na vrcholy sezóny bola stopercentne nachystaná,“ povedala po pretekoch Kristína Madarásová.

Ďalšie dve kolá Európskeho pohára BMX sú na programe 16.-18.4.2022 v belgickom Zolderi.

Tlačová správa – Slovenský zväz cyklistiky

Vanesa Petrovská vyhrala preteky Európskeho pohára v zjazde v Lošinji, Baránek skončil piaty

Aktuality

21:02 VIDEO | 5 vecí, ktoré sa oplatí mať pri sebe na každom výjazde.

Kompletná výbava nemusí hneď znamenať plný ruksak ani polovicu dielne. Stano z Cykloshopu vybral päť vecí, ktoré zaberú málo miesta, no vedia výrazne pomôcť.

19:04 Mladí pretekári ovládli úvod Svetového pohára v XCO. Víťazom sa stal Dario Lillo.

Bez zraneného Christophera Blevinsa sa šance naplno chopila mladá generácia. Po pretekoch v daždi a blate patrilo celé pódium jazdcom do 25 rokov.

15:24 Arnaud De Lie dosiahol víťazný hetrik na pretekoch Famenne Ardenne Classic.

V chaotickom finiši skončil druhý Jens Verbrugghe a na treťom mieste sa umiestnil Matteo Moschetti.

15:04 Specialized Crux Sofíe Gómez Villafañe ukazuje, že na víťazstvo na 200 km gravel pretekoch netreba aero bicykel.

Majú ešte ľahké gravel pretekárske bicykle svoje miesto?

14:44 Bývalý spolujazdec Petra Sagana vyhral preteky Traka 200 na nových širokých aero gravel kolesách Newmen.

Detailný pohľad na gravel bicykel Lukasa Pöstlbergera.

Zavrieť reklamu