Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Sam Hill druhý na EWS!

Flat Pedals Won Medals!
Biker

Tretie kolo Enduro Wold Series hostilo írske stredisko Wicklow. Aj tentokrát ste tam mohli nájsť bikové legendy, perfektných divákov, náročné zjazdy plné ostrých skál, nespočetné množstvo defektov a hlavne viaceré prekvapenia v podobe výsledkov. Asi najväčším prekvapením (po víťazstve domáceho borca Grega Callaghana) bolo druhé miesto zjazdárskej legendy Sama Hilla. Ten dokázal v top konkurencii stratiť na víťaza len 3 sekundy, pričom zostal stále verný voľným pedálom. INSANE! povedal by Rob Warner. Napriek tomu, že Sam rozhodne netrénuje na enduro a na pretekoch tohto formátu ho nevídať opäť dokázal, že stále patrí k najvšestranejším a najrýchlejším jazdcom na planéte. Krátky zostrih z celej akcie uvidíte nižšie.

Výsledky

Muži:
1. Greg Callaghan
2. Sam Hill
3. Richie Rude

Ženy:
1. Tracy Mosely
2. Cecile Ravanel
3. Isabeau Coudurier

Muži do U21:
1. Killian Callaghan
2. Vid Persak
3. Leigh Johnson

Muži Masters:
1. Robin Seymour
2. Karim Amour
3. Nigel Page

Aktuality

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Zavrieť reklamu