Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Garmin Slopestyle FMB Tour byla Boží

Ty vole to bylo hustý!
Biker
Garmin Slopestyle FMB Tour byla Boží

Najlepší slopestylový komentátor v našich končinách Vašek Boží dokázal na bronzovom evente FMB Tour vyhecovať divákov aj jazdcov k brutálnym výkonom. Hlášami ako: „Nééé, to si deláš prdel, kan-kán na středním dropu – krásný! Tenhle kluk je opravdovej srdcař!“ si získal srdcia a uši všetkých naokolo. 15 finalistov z celej Európy sa skákalo obrovské veci s občasnými držkami. Chalani sú však očividne nerozbitní – nikomu sa nič vážne nestalo. Búrka počas kvalifikácie trošku posunula štart finálových jázd no trati skôr pomohla ako ublížila – chalanom sa to aspoň tak veľmi nešmýkalo. Úroveň sa aj tento rok zvýšila – backflip je už očividne úplne základný trik a kto ho nevie kombinovať s inými trikmi, akoby ani nepretekal. Tailwhipy, rotácie, flipy a komentár človeka, ktorý skutočne vedel o čom rozpráva dokázali zaplniť celú kálnickú zjazdovku. MX pytcho, pila, pila, voči! Dizajnérom a staviteľom trate, ako aj organizátorom slopestylu je Vilo Križan, ktorý si tento rok vyskúšal namiesto roly ridera náročnú úlohu porotcu.

Výsledky:

1. Jakub Vencl
2. Markus Saurer
3. Clement Kaudela
4. Ondrej Krčmár
5. Tamas Gargya
6. Peter Keiser
7. Jakub Jágrik
8. Roman Pichnarčík
9. Martin Adámek
10. Patrik Gažo
11. Jan Wolf
12. Daniel Ruso
13. Valuš peter
14. Vilibald Vítek
15. Jack Ambler

Best trick:
Peter Keiser – 720° cork

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu