Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Garmin Slopestyle FMB Tour byla Boží

Ty vole to bylo hustý!
Biker
Garmin Slopestyle FMB Tour byla Boží

Najlepší slopestylový komentátor v našich končinách Vašek Boží dokázal na bronzovom evente FMB Tour vyhecovať divákov aj jazdcov k brutálnym výkonom. Hlášami ako: „Nééé, to si deláš prdel, kan-kán na středním dropu – krásný! Tenhle kluk je opravdovej srdcař!“ si získal srdcia a uši všetkých naokolo. 15 finalistov z celej Európy sa skákalo obrovské veci s občasnými držkami. Chalani sú však očividne nerozbitní – nikomu sa nič vážne nestalo. Búrka počas kvalifikácie trošku posunula štart finálových jázd no trati skôr pomohla ako ublížila – chalanom sa to aspoň tak veľmi nešmýkalo. Úroveň sa aj tento rok zvýšila – backflip je už očividne úplne základný trik a kto ho nevie kombinovať s inými trikmi, akoby ani nepretekal. Tailwhipy, rotácie, flipy a komentár človeka, ktorý skutočne vedel o čom rozpráva dokázali zaplniť celú kálnickú zjazdovku. MX pytcho, pila, pila, voči! Dizajnérom a staviteľom trate, ako aj organizátorom slopestylu je Vilo Križan, ktorý si tento rok vyskúšal namiesto roly ridera náročnú úlohu porotcu.

Výsledky:

1. Jakub Vencl
2. Markus Saurer
3. Clement Kaudela
4. Ondrej Krčmár
5. Tamas Gargya
6. Peter Keiser
7. Jakub Jágrik
8. Roman Pichnarčík
9. Martin Adámek
10. Patrik Gažo
11. Jan Wolf
12. Daniel Ruso
13. Valuš peter
14. Vilibald Vítek
15. Jack Ambler

Best trick:
Peter Keiser – 720° cork

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu