Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Bicykle sú často drahšie ako autá, povedal sudca po odsúdení zlodejov

Sudca poslal do väzenia dvoch zlodejov bicyklov. "Bicykle sú mimoriadne cenné. Dosť často sú cennejšie ako autá, ktoré vlastnia majitelia," povedal na záver sudca.
Martin Sarvaš

Dvaja muži boli nedávno odsúdení za krádež bicyklov v britskom Bristole, vrátane krádeže peňazí vo výške 17-tisíc libier. Súd ich poslal do väzenia.

Michael Whatley a Steven Fry boli odsúdení po viacerých obvineniach vrátane krádeže niekoľkých bicyklov vysokej hodnoty z obchodu Friction Cycles v Bedminsteri.

30-ročný Whatley bez adresy trvalého bydliska a 31-ročný Fry z Henbury boli odsúdení za dva prípady vlámania, uvádza Bristol Post. Obaja priznali aj samostatné obvinenie za manipuláciu s ukradnutým tovarom.

Whatleyho obhajca Matthew Comer sa snažil zmierniť následky a na súde opísal: „Všetky priestupky sa odohrali v polovici až koncom marca 2021. Úlohou pána Whatleyho v súvislosti s vlámaním nebola samotná krádež. Jeho úlohou bolo skladovať ukradnuté bicykle.“

Prečítajte si tiež

Obhajca Stevena Frya na súde povedal: „V ranom štádiu sa k činom priznal a je odhodlaný sa zmeniť.“

Fry bol napokon odsúdený na 40 mesiacov väzenia a Whatley na 66 mesiacov, čo im dá skutočne dostatok času na rozmyslenie.

Sudca William Hart povedal napokon obom odsúdeným: „Tieto trestné činy majú všetky znaky cielených, profesionálnych, bytových vlámaní a vlámaní do obchodov.“

„Bicykle sú mimoriadne cenné. Dosť často sú cennejšie ako autá, ktoré vlastnia majitelia,“ dodal sudca.

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu