Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Musíte vidieť: Video Continuum s Brettom Rheederom poskytuje neuveriteľný vizuálny zážitok

Kameramanské umenie sa spojilo s dokonalým štýlom kanadského freeridera Bretta Rheedera.
Martin Sarvaš

Všetko je prepojené. Každá jazda je rozšírením tej predchádzajúcej. Každá ďalšia jazda je prechodom na ďalší štart. Každá skúsenosť na sebe nadväzuje smerom k stavu plynutia nekonečného napredovania. V tomto kontinuu sa menia iba nastavenie mysle a perspektíva.

Vo filme Bretta Rheedera a Harrisona Mendela sú sekvencie jednotlivých pohybov prepojené ako súdržná kolekcia, pričom každý pohyb je jedinečný, no zároveň vytvára naprieč súvislú vizuálnu cestu neustále sa meniacou krajinou so zachovaním uzamknutej perspektívy.

Vytvorenie tohto vizuálneho triku neustáleho plynutia a plynulých prechodov z jednej scény do druhej bolo technickou výzvou pre jazdca aj kameramana a vyžadovalo si intenzívne plánovanie a oddanosť celého tímul.

„Stalo sa veľmi veľakrát, že nám už išli explodovali mozgy, keď sme sa snažili premýšľať o tom, aké bude ďalšie miesto a ako bude nasledovať uhol predchádzajúcej stopy zarovnaný s tou ďalšou. Bola to veľmi zložitá operácia, ale som rád, že sa nám to podarilo a že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Ďakujem Shimanu za dôveru v moju kreativitu a všetkým ostatným, ktorí sa podieľali na tom, aby sa tento kruh uzavrel – viete, kto ste!“

– Brett Rheeder

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu