Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Report: ​CTM Racing Team na Leogang DH World Cup 2016

Pretekári CTM Racing Teamu sa počas uplynulého víkendu zúčastnili pretekov svetového pohára v Leogangu. Do Rakúska prišli v zložení Filip Zeman, Ondřej Štěpánek a Erik Cais. Martin Lebl chalanov povzbudzoval, no pre nedávnu zlomeninu ruky zatiaľ nemohol pretekať.
Biker

Z tímu sa najviac darilo juniorovi Filipovi Zemanovi, ktorý napriek pádu v kvalifikácii postúpil do finále, v ktorom opäť nešťastne spadol a celkovo skončil na 24. mieste. Ondřej Štěpánek do finále nepostúpil, pretože v kvalifikácii išiel medzi poslednými, podmienky boli náročné a aj trať sa oproti tréningom kvôli dažďu zmenila. Nepostúpil ani Erik Cais, ktorý v kvalifikácii dvakrát spadol.

Preteky v Leogangu opísal Filip Zeman: „Po trackwalku sme mali z trate zmiešané pocity, lebo na nej bolo veľa nových úsekov, ktoré boli dosť rozmočené. V tréningoch sa nám však pocity z trate zlepšili, mokré pasáže sa vyjazdili a my sme už jazdili na suchu a tešili sme sa na kvalifikáciu.“

„V piatok večer aj v sobotu ráno pršalo, no cez kvalifikáciu našťastie prestalo. Vedel som, že trať sa pred našou kvalifikáciou trať trochu zmení, takže som išiel na štart s malými obavami. Od začiatku som si držal ten správny flow závodného tempa až kým som v novej pasáži skokom cez kmeň stromu zle naskočil do stopy a spadol som. V tej chvíli som už neveril v postup, ale sadol som na bajk a snažil som sa dohnať stratu. Po príchode do cieľa som bol prekvapujúco na 19. mieste, keďže predomnou išlo viac ako 40 pretekárov a za mnou štartovalo ešte necelých 20 jazdcov. Bolo to napínavé, ale napokon sa predomňa dostalo iba päť pretekárov, a tak som postúpil do finále.“

„Pred nedeľným finále nás zobudil opäť dážď, ktorý neprestával ani cez tréningové jazdy. Tri tréningové jazdy ma vytrápili natoľko, že do finále som nastupoval s neistotou, že čo z toho bude. Na štarte som vypol hlavu a sústredil sa iba na jazdu. Po prvom medzičase som bol dvanásty a prichádzal som k miestu, kde som v kvalifikácii padol a nechcel som urobiť tú istú chybu, čo sa mi s malými ťažkosťami podarilo a chvíľu som si zakolobežkoval. Po treťom medzičase som bol stále dvanásty, ale bohužiaľ som spadol. Po páde som už som nemal ten správny flow a robil som množstvo chýb v spodnej pasáži a nakoniec som teda skončil rovnako, ako v kvalifikácii, na 24. mieste.“

„Som rád, že sa mi podarilo kvalifikovať, no s výsledkom nie som veľmi spokojný, keďže pád ma stále lepšie umiestnenie. Posnažím sa to napraviť tento víkend v Schladmingu na pretekoch Európskeho pohára.“

O fotodokumentáciu sa už tradične staral Lukáš Navrátil:

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu