Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

V Česku vznikla nová značka bicyklov Levit: 30 rokov vývoja sme vložili do jedného rozhodnutia – začať znova

Levit sa zameriava na elektrobicykle, klasické bicykle s najširším výberom v kategórii mestskej mobility.
Biker

Český výrobca bicyklov BP Lumen pri svojich 30. narodeninách uviedol na trh úplne novú značku elektrobicyklov a bicyklov s názvom Levit.

Začiatkom septembra mala svoju premiéru na najväčšom európskom cyklistickom veľtrhu – Eurobike v nemeckom Friedrichshafene a domáca česká premiéra prebehla 4. novembra v Hradci Králové.

„Sme radi, že sa nám opäť podarilo posunúť sa ďalej a 30 rokov našich skúseností a vývoja sme vložili do jedného rozhodnutia, a to začať znova s ​​novou značkou elektrobicyklov a bicyklov Levit, cycling & mobility,“ povedal výkonný riaditeľ BP Lumen, Lukáš Bárta.

Hlavným ambasádorom novej značky je najúspešnejší český biatlonista Ondřej Moravec: S aktívnym športom som nerozlučne spojený po celý svoj život, a tak som nemohol odmietnuť ponuku byť súčasťou tohto nového českého projektu!“

Levit sa zameriava na elektrobicykle, ale v jeho kolekcii sú aj klasické bicykle. Najširší výber ponúkajú v bicykloch pre mestskú mobilitu, ktorá sa stáva jednoznačným trendom v doprave. Na svoje si prídu ale aj cyklo výletníci alebo milovníci trailov.

Značka si dáva záležať na modernej geometrii rámov a kvalitnom osadení. Bicykle budú mieriť nielen medzi českých zákazníkov, ale postupne sa dostanú k cyklistom po celej Európe.

Značka Levit tvrdí, že práve „bicykel a všetko okolo neho, je medicína na náš uponáhľaný život. Ten bicykel, ktorý pomôže ľuďom lepšie sa premiestňovať po zahltených mestách, radostnejšie tráviť voľný čas a bezpečnejšie sa púšťať za dobrodružstvom.“

Takto vyzerá logo novej značky Levit:

Fotogaléria

Vaše komentáre

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu