Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Nohavice a legíny

Test: Nohavice Haven Singletrack

Hodnotenie: 4/5
75
Biker
Test: Nohavice Haven Singletrack

Dlhé nohavice od českej značky kúpite aj v čiernej a oranžovej, a sú určené ako pre bikerov, tak pre bikerky. Zadná a vnútorná strana stehien je zo zosilnenej látky, ktorá má okrem iného aj veľmi príjemný vnútorný povrch.

Ani zvyšok nohavíc však nie je na holú kožu ani zďaleka nepríjemný. Zosilnené panely by však mali byť podľa nás aj na kolenách. Látka samotná až taká robustná nie je, a preto sa nohavice hodia skôr na trailové jazdenie než na zjazd.

Materiál však je dostatočne strečový, aby sa pod nohavice zmestili aj objemné kolenné chrániče. Po bokoch stehien aj lýtok nájdete dlhé vetracie otvory na zips prekryté sieťovinou z kontrastnej farby.

Look je to extravagantný, no regulácia teploty sa naozaj hodí. Otvory na lýtkach zároveň slúžia ako spôsob rozšírenia spodnej časti nohavíc. Nohavice sa vďaka tomu dajú aj vyhrnúť a zaistiť nad lýtkom.

Na suchý zips sa dajú stiahnuť ako v páse, tak v členkoch. Toto všetko však svedčí o tom, že Haven (opäť) demonštruje veľký cit pre detail − komplikovanou konštrukciou aj takými drobnosťami, ako sú cvoky s dizajnom brzdových kotúčov.

Na nohaviciach sú celkovo štyri vrecká – dve na bokoch, jedno na stehne a jedno na krížoch. Tie na bokoch by však mohli byť o niečo hlbšie a na zips a do toho na krížoch sa zmestia len ploché drobnosti.

Vrecko na stehne by mohlo byť o niečo viac na boku, obsahuje však praktické elastické vrecko na telefón, aby sa pri pedálovaní neposúval.

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu