Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Pumpy

Test: Pumpa Lezyne Digital Alloy Drive

Hodnotenie: 3.5/5
75
Biker

Firma Lezyne je známa predovšetkým nevšedným dizajnom a prvotriednym spracovaním svojich produktov. Ani vysokoobjemová ručná pumpa Digital Alloy Drive nie je v tomto smere výnimkou.

Jej CNC opracované hliníkové telo je síce trochu ťažšie (173 g), no dobre padne do ruky a nešmýka sa ani v zablatených rukaviciach.

Rúčke by sa však podľa nás hodil zámok alebo aspoň mierna aretácia, pretože pri prudších pohyboch sa pumpa neustále sama otvárala. Vo vrchnej časti nájdete ukrytú hadičku, ktorá umožňuje nafúkať ako galuskový ventil, tak aj auto ventil.

Hadičku je nutné na ventil naskrutkovať a najmä pripevnenie na galuskový ventil si vyžaduje trochu cviku, aby ste si koleso najskôr úplne nevyfúkli.

Veľkou výhodou tejto pumpy je jej displej, vďaka ktorému už pri oprave defektu nebudete musieť tlak len odhadovať. Hodnoty sú ľahko čitateľné a podľa vašej preferencie zobrazované v bar alebo v psi. Maximálny tlak je 90 psi, čo predstavuje 6,2 bar.

Upevnenie 216 mm dlhej pumpy na bicykel je možné vďaka priloženému držiaku. Za pomerne vysokú cenu teda dostanete kvalitne spracovanú pumpu, ktorá vydrží aj hrubšie zaobchádzanie.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu