Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Riadidlá

Test: Karbónové riadidlá CarbonCycles eXotic Super Wide

Hodnotenie: 4.5/5
95
Biker
Test: Karbónové riadidlá CarbonCycles eXotic Super Wide

S hmotnosťou 204 g pri 800 mm verzii (a v ponuke sú dokonca aj 820 a 840 mm dĺžky) sú mimoriadne ľahké aj na pomery karbónových rajdov.

Zároveň sú ľahšie ako väčšina hliníkových, ktoré vážia pokojne aj o polovicu viac. Dostupné sú len v jednom priemere 31,8 mm a jednom 25 mm zdvihnutí. Osemstupňové zahnutie dozadu a päťstupňové ohnutie smerom nahor však pôsobia komfortne.

V mieste upevnenia v predstavci nemajú zdrsnený povrch, preto je lepšie predstavec dotiahnuť na maximálny bezpečný moment (8 Nm) a pridať trochu montážnej pasty, aby sa nepretočili.

V rukách pôsobia solídne – jemne prepružujú, no pri silnejšom tlaku poskytujú pevnú oporu na tlačenie do predného kolesa. Napriek pochopiteľným obavám pri pohľade na cenu a hmotnosť rajdy bez problémov prežili testovanie a nevydávali žiadne zvláštne zvuky.  Značka je na trhu už viac ako 20 rokov, čo tiež dodáva trochu istoty.

www.carboncycles.cc

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu