Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Zjazdár Rasťo Baránek nepríjemne spadol pri natáčaní a utrpel vnútorné krvácanie

Slovenský zjazdár musel podstúpiť operáciu, ktorá našťastie dopadla dobre a Rasťo sa už zotavuje doma. Držíme palce a dúfame, že ťa čoskoro uvidíme opäť na bicykli!
Martin Sarvaš

Slovenský zjazdár tímu Kellys Factory Rastislav Baránek utrpel pred dvomi týždňami nepríjemné zranenie pri natáčaní videa vrámci projektu Bike Mission.

Narazil si viacero orgánov a pád spôsobil krvácanie do brucha.“Nepozrel som si presne úsek, ktorý sme natáčali, preletel som drevený most a bruchom pri dopade trafil zozadu sedlo,“ opísal pád Rasťo Baránek. Hneď po páde ho previezli do nemocnice a večer absolvoval operáciu.

Operácia dopadla našťastie dobre a momentálne sa Rasťo zotavuje doma. Držíme palce a dúfame, že ťa čoskoro uvidíme opäť na bicykli!

Baránek má za sebou úspešnú sezónu 2021, v ktorej sa mu podarilo dosiahnuť 19. miesto na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole, čo je najlepšie umiestnenie slovenského zjazdára na svetovom šampionáte za posledných 22 rokov.

Rasťo Baránek opísal celý incident:

Ahoj mám nejaké novinky. Pár ľudí už to vie, ale moc vás asi nie je. Pred dvoma týždňami som mal úraz pri natáčaní nového dielu @bike.mission
S Marekom sme hneď vedeli, že to nie je dobré a nasledoval prevoz do nemocnice, kde ma ešte v ten večer museli operovať. Mal som vnútorné krvácanie do brucha a veľa narazených orgánov.

Našťastie operácia dopadla dobre a momentálne sa zotavujem doma a ide to pomerne slušne. Mal som šťastie, že krvácala cieva, nie žiadny orgán, no na pamiatku celej udalosti budem mať túto krásnu jazvu cez pol brucha.

Spravil som chybu a zaplatil pomerne vysokú cenu, ale tieto veci si človek nevyberá. Nepozrel som si presne úsek, ktorý sme natáčali, preletel som drevený most a bruchom pri dopade trafil zozadu sedlo.

Neteší ma to, ale bike je môj koníček aj práca a dobre si uvedomujem, že sa niečo takéto môže stať. Niektorí ľudia hovoria, že si nevážim zdravie, keď robím tento šport, ale verte mi, je to skôr naopak… Niekedy sa proste darí viac, niekedy menej. Teším sa, že napredujem a čoskoro začnem opäť trénovať a jazdiť.

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu