Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

CTM Racing Team bol na Majstrovstvách Slovenska v Jasnej najúspešnejší

Rideri CTM Racing Teamu sa počas uplynulého víkendu zúčastnili pretekov tretieho kola Slovenského pohára v zjazde v Jasnej, ktoré boli zároveň Majstrovstvami Slovenska a aj historicky prvým DH pretekom na Slovensku v kategórii UCI C2. CTM Racing Team sa stal najúspešnejším tímom podujatia.
Biker
CTM Racing Team bol na Majstrovstvách Slovenska v Jasnej najúspešnejší

V rámci Majstrovstiev Slovenska sa darilo Lukášovi Učňovi, ktorý skončil v kategórii Elite Men tretí. V kategórii Junior sa stal vicemajstrom Slovenska Filip Zeman, Oliver Gombala skončil siedmy. Českí pretekári CTM Racing Teamu si vybojovali pódiové umiestnenia v rámci Slovenského pohára – Martin Lebl sa postavil na pretekársku trať po dlhšej dobe kvôli zraneniu a získal hneď druhé miesto len so stratou 19 stotín na prvého, Ondřej Štěpánek skončil tretí so stratou 2 sekúnd a18 stotín .

Manažér tímu Tomáš Tóth bol s výsledkami spokojný: „Som veľmi rád, že sme tu mali historicky prvé UCI C2 preteky na jednej z najlepších tratí na Slovensku. Z nášho tímu sa zúčastnili všetci rideri okrem Erika Caisa. Bol to jeden z najdôležitejších pretekov sezóny, na ktoré sme sa sústredili a pripravovali. Organizátor nám prichystal náročnú trať svetových parametrov, a tak si naši jazdci prišli na svoje. Titul nám síce o vlások unikol, ale výsledky našich riderov ma veľmi tešia. Teraz nás čaká veľa cestovania a pretekov, a pevne veríme, že aj plno dobrých výsledkov.“


„Trať v Jasnej už dobre poznám, sedí mi, a aj napriek menším zmenám sa mi jazdilo veľmi dobre. Podmienky na trati boli tiež ideálne, keďže v noci z piatku na sobotu trochu spŕchlo. Môj cieľ bolo umiestniť sa do tretieho miesta, čo sa mi napokon aj podarilo, takže som spokojný,“ povedal Lukáš Učeň.

Priebeh pretekov aj najbližšie plány s tímom opísal Filip Zeman: „S chalanmi sme trénovali už od piatku, no do závodného tempa som sa dostal až v nedeľu cez tréningy. Trať bola veľmi rýchla a rozbitá, ale aj napriek tomu mi sadla a každú jazdu som si naplno užíval. Trochu sme sa báli počasia, ale obávaný dážď v nedeľu našťastie neprišiel.“

„V semifinále som vyletel z trate a strácal som až desať sekúnd. Vo finále som urobil dve chyby, ale obe som ustál a na víťaza som stratil dve sekundy. Doteraz to bol môj najlepší výsledok v tejto sezóne, ale na ďalších pretekoch sa chystám na najvyšší stupeň víťazov.“

„Najbližší víkend nás čakajú preteky Európskeho pohára v českom Špičáku. Potom sa presúvame na Svetový pohár do švajčiarskeho Lenzerheide, nasleduje deväť dní trénovania v Morzine vo Francúzsku a tento trip zakončíme ďalším kolkom Európskeho pohára v Les Deux Alpes.“

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu