Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

CTM Racing Team bol na Majstrovstvách Slovenska v Jasnej najúspešnejší

Rideri CTM Racing Teamu sa počas uplynulého víkendu zúčastnili pretekov tretieho kola Slovenského pohára v zjazde v Jasnej, ktoré boli zároveň Majstrovstvami Slovenska a aj historicky prvým DH pretekom na Slovensku v kategórii UCI C2. CTM Racing Team sa stal najúspešnejším tímom podujatia.
Biker
CTM Racing Team bol na Majstrovstvách Slovenska v Jasnej najúspešnejší

V rámci Majstrovstiev Slovenska sa darilo Lukášovi Učňovi, ktorý skončil v kategórii Elite Men tretí. V kategórii Junior sa stal vicemajstrom Slovenska Filip Zeman, Oliver Gombala skončil siedmy. Českí pretekári CTM Racing Teamu si vybojovali pódiové umiestnenia v rámci Slovenského pohára – Martin Lebl sa postavil na pretekársku trať po dlhšej dobe kvôli zraneniu a získal hneď druhé miesto len so stratou 19 stotín na prvého, Ondřej Štěpánek skončil tretí so stratou 2 sekúnd a18 stotín .

Manažér tímu Tomáš Tóth bol s výsledkami spokojný: „Som veľmi rád, že sme tu mali historicky prvé UCI C2 preteky na jednej z najlepších tratí na Slovensku. Z nášho tímu sa zúčastnili všetci rideri okrem Erika Caisa. Bol to jeden z najdôležitejších pretekov sezóny, na ktoré sme sa sústredili a pripravovali. Organizátor nám prichystal náročnú trať svetových parametrov, a tak si naši jazdci prišli na svoje. Titul nám síce o vlások unikol, ale výsledky našich riderov ma veľmi tešia. Teraz nás čaká veľa cestovania a pretekov, a pevne veríme, že aj plno dobrých výsledkov.“


„Trať v Jasnej už dobre poznám, sedí mi, a aj napriek menším zmenám sa mi jazdilo veľmi dobre. Podmienky na trati boli tiež ideálne, keďže v noci z piatku na sobotu trochu spŕchlo. Môj cieľ bolo umiestniť sa do tretieho miesta, čo sa mi napokon aj podarilo, takže som spokojný,“ povedal Lukáš Učeň.

Priebeh pretekov aj najbližšie plány s tímom opísal Filip Zeman: „S chalanmi sme trénovali už od piatku, no do závodného tempa som sa dostal až v nedeľu cez tréningy. Trať bola veľmi rýchla a rozbitá, ale aj napriek tomu mi sadla a každú jazdu som si naplno užíval. Trochu sme sa báli počasia, ale obávaný dážď v nedeľu našťastie neprišiel.“

„V semifinále som vyletel z trate a strácal som až desať sekúnd. Vo finále som urobil dve chyby, ale obe som ustál a na víťaza som stratil dve sekundy. Doteraz to bol môj najlepší výsledok v tejto sezóne, ale na ďalších pretekoch sa chystám na najvyšší stupeň víťazov.“

„Najbližší víkend nás čakajú preteky Európskeho pohára v českom Špičáku. Potom sa presúvame na Svetový pohár do švajčiarskeho Lenzerheide, nasleduje deväť dní trénovania v Morzine vo Francúzsku a tento trip zakončíme ďalším kolkom Európskeho pohára v Les Deux Alpes.“

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu