Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Predstavenie elektrobicyklov Cube Stereo Hybrid 2022 – 120,140 & 160

Elektrobicykle zo série Stereo Hybrid prešli v novej kolekcii Cube 2022 viacerými zmenami a inováciami takým spôsobom, aby svojim portfóliom dokázali pokryť široké spektrum určenia.
Martin Sarvaš

Elektrobicykle zo série Stereo Hybrid prešli v novej kolekcii Cube 2022 viacerými zmenami a inováciami takým spôsobom, aby svojim portfóliom dokázali pokryť široké spektrum určenia.

Modely Stereo Hybrid sú dostupné v troch základných kategóriach, ktoré sú určené podľa zdvihu – univerzálny model s najnižším zdvihom 120, trailový e-bike 140 a pretekársky resp. enduro model 160.

Rámy nových Stereo Hybrid sú ľahšie, pretože steny rámových trubiek sú tenšie a všetky modely majú tiež vnútrom vedené káble, takže celkový dojem z dizajnu nových e-bikov je úhľadnejší.

Nové rámy sú podľa nemeckého výrobcu o 14% ľahšie ako ich predchodcovia, no budú mať v sebe väčšiu batériu s väčšou kapacitou, takže celková hmotnosť týchto e-bikov sa síce nezníži, ale oproti predošlým modelom sa zvýši výkon resp. dojazd.

Cube zostáva verný pohonu Bosch a najnovšia batéria Bosch PowerTube 750 má kapacitu 750Wh, čo je doposiaľ najväčšia kapacita u batérií Bosch. Vďaka novému konektoru sa batéria nabije na 50% do dvoch hodín a na 100% za 6 hodín. Na nových e-bikoch Cube je vrámci smart systému aj nový displej Kiox 300 s diaľkovým ovládaním.

Nový pohon Boschu (Bosch Performance Line CX Smart System) je postavený na predošlej generácii motoru Performance Line CX, avšak má novú PowerTube batériu so skutočne veľkou kapacitou 750 Wh, nový displej, diaľkové ovládanie i senzor rýchlosti.

Nový motor má v porovnaní s predchodcom lepšiu konektivitu a má v sebe zabudovanú ochranu proti krádeži.

Z každej kategórie má Cube v ponuke mnoho verzii s rôznymi stupňami výbavy či farebnými prevedeniami. Stereo Hybrid 120 má päť rôznych modelov, 140 má šesť modelov a 160 má päť verzii.

Cube u svojich full elektrobicyklov jemne upravil geometriu (má dlhší reach) a kinematika odpruženia bola navyše vyladená tak, aby bola progresívnejšia.

Všetky modely enduro e-bikov Cube Stereo Hybrid 160 majú síce zdvih rámu 160mm, ale všetky majú vidlice so zdvihom 170mm a priemerom nôh vidlíc 38mm. Okrem toho majú 4-piestové brzdy s veľkými 203mm kotúčmi vpredu aj vzadu.

Všetky verzie Stereo Hybrid 160 majú 27,5-palcové kolesá. U modelov Stereo Hybrid 140 zostali 29-palcové kolesá, ale Cube pridal vo veľkostiach XS a S 27,5 -palcové kolesá, vďaka čomu by mali sadnúť lepšie menším jazdcom.

Malými, ale praktickým novinkami sú aj vylepšený dizajn krytu pre otvor na nabíjačku či použitie univerzálnej pätky UDH od SRAM-u. Cube si dal záležať aj na integrácii – káble sú skryté v novom kokpite, integrovaný je aj senzor rýchlosti a v páčke pre nastavovanie výšky sedlovky sú 5 a 6mm imbusy.

U všetkých modelov 140 a 160 znamená nájdete označenie HPC, čo znamená, že predný trojuholník rámu je z karbónu a zadná stavba je zo zliatiny hliníku.

Každá kategória e-bikov Stereo Hybrid má aj niekoľko modelov vo verzii Allroad, čo znamená, že sa predáva s pridanou výbavou – so stojanom, blatníkmi i zadným držiakom na tašky.

Cube Stereo Hybrid 160 HPC Actionteam

Bicykle od Cube vo verzii Actionteam sú vždy ťahákom pre oči a ani u elektrického endura to nie je výnimka.

Cube Stereo Hybrid 160 HPC Actionteam má vo výbave oranžový pretekársky špeciál od Foxu – vidlicu Fox 38 Float Factory FIT4, ktorú vzadu dopĺňa tlmič Fox Float X Factory.

Radenie i brzdy sú zo sady Shimano XT – má 12 rýchlostí s rozsahom 10-51 zubov, 4-piestové brzdy s 203mm kotúčmi a na 165mm kľukách e*thirteen je 36-zubový prevodník.

Na 27,5-palcových kolesách Newmen Evolution SL E.G. 30 sú obuté 2,4-palcové plášte Schwalbe Magic Mary (vpredu) a Schwalbe Big Betty (vzadu).

E-bike Cube Stereo Hybrid 160 HPC Actionteam má v kompletnej výbave hmotnosť 24,3 kg a stojí 6499 eur.

Modely Cube Stereo Hybrid 2022*

Stereo Hybrid 120

Stereo Hybrid 140

Stereo Hybrid 160

*Všetky modely Stereo Hybrid 2022 aj s výbavou Allroad nájdete tu.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu