Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Predstavenie XC a downcountry modelov Cube AMS ZERO99 & AMS ONE11 2022

Veľmi úspešná séria horských celoodpružených bicyklov AMS sa v novej kolekcii rozdelila na dva modely: ultra ľahký pretekársky cross-country špeciál AMS ZERO99 a agresívnejšiu downcountry verziu s väčším zdvihom AMS ONE11.
Martin Sarvaš

Veľmi úspešná séria horských celoodpružených bicyklov AMS sa v novej kolekcii rozdelila na dva modely: ultra ľahký pretekársky cross-country špeciál AMS ZERO99 a agresívnejšiu downcountry verziu s väčším zdvihom AMS ONE11.

Detaily AMS ZERO99
 • Kategória: cross-country
 • Karbónový rám C:68X
 • Kolesá: 29″
 • Zdvih rámu: 100mm
 • Zdvih vidlice: 100mm
 • Uhol hlavovej trubky: 68° / 67,4°
 • Hmotnosť: 9,3 kg (model SLT)
 • Ceny od 4099 eur do 6099 eur
Detaily AMS ONE11
 • Kategória: downcountry
 • Karbónový rám C:68X
 • Kolesá: 29″
 • Zdvih rámu: 110mm
 • Zdvih vidlice: 120mm
 • Uhol hlavovej trubky: 66,1° / 66,7°
 • Hmotnosť: 11,5 kg (model TM)
 • Ceny od 3299 eur do 4599 eur

Oba modely sú postavené na úplne novom ľahkom karbónovom ráme C:68X s modernou geometriou. Sú dostupné v troch XC verziách a dvoch downcountry modeloch s rôznou úrovňou osadenia komponentov.

Pretekársky špeciál ZERO99 má 100mm zdvih vpredu aj vzadu a možnosť uzamknutia tlmiča u všetkých modelov. Špeciálne hlavové zloženie umožňuje zľahka meniť geometriu – uhol hlavovej trubky medzi 68° a 67,4°, za čo treba Cube pochváliť, keďže ide o celkom pokrokové hodnoty a hlavový uhol nie je zbytočne strmý –  skôr naopak. Agresívnejší AMS ONE11 má zdvih tlmiču 110mm a 120mm zdvihu na vidlici.

V systéme pruženia sme si v poslednej dobe zvykli na využívanie ohybnosti zadnej stavby, no Cube išiel v tomto prípade trochu konzervatívnejšou cestou a zvolil spoľahlivú klasiku Horst-link s čapom umiestneným pri oske, na konci spodných vzpier zadnej stavby.

Samotný rám však váži úctyhodných 1,650 gramov, takže hmotnosťou je na úrovni najľahších XC rámov na trhu. Najľahšia verzia AMS ZERO99 C:68X SLT váži s kompletnou výbavou iba 9,3kg.

Všetky modely AMS využívajú univerzálnu pätku od SRAM-u UDH, čo je tiež veľkým plusom.

Cube AMS ZERO99 C:68X Race

Detailnejšie sme sa pozreli na základný model AMS ZERO99 C:68X Race, ktorý však v skutočnosti vôbec nie je až taký „základný“.

12-rýchlostné radenie aj brzdy sú overená spoľahlivá klasika Shimano XT. Pruženie od Foxu je vpredu aj vzadu – vidlica Fox 32 SC Float Performance a tlmič Fox Float DPS Performance Elite.

Za zmienku stoja určite aj ráfiky Newmen Evolution SL X.A.25, ktoré sú síce hliníkove, ale sú tiež veľmi ľahké. Okrem karbónového rámu je z kompozitu aj pevná sedlovka i riadidlá, oba komponenty od výrobcu Newmen.

V komentároch o nových modeloch AMS sa objavilo zaujímavé tvrdenie: „Veď to je Specialized Camber 2010 s modernou geometriou.“, ale veľmi rýchlo prišla aj výstižná odpoveď: „Takže je to v podstate Epic Evo za menej peňazí. To je predsa dobre, no nie?“

Celková hmotnosť AMS ZERO99 C:68X Race je na veľmi peknej hodnote 10,7 kg a za cenu 4099 eur by ste iba veľmi ťažko hľadali bicykel s podobne kvalitnými komponentami a takou nízkou hmotnosťou, takže pomer hodnoty a ceny je v tomto prípade veľmi dobrý.

Modely Cube AMS ZERO99 & AMS ONE11 2022

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu