Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Batohy

Test: Batoh XLC BA-S98

Hodnotenie: 3.5/5
150
Biker

Tento batoh je špeciálne navrhnutý pre e-biky, čo naznačuje vo vnútri umiestnené vrecko na náhradnú batériu. Je po celej svojej dĺžke prichytené suchým zipsom na chrbtovej časti vaku a batéria dá sa pritiahnuť popruhom tak, aby sa počas jazdy nehýbala.

Samozrejme, vrecko na batériu je vyberateľné a batoh sa dá použiť aj pre iné typy bikov alebo na turistiku. Batéria pri jazde netlačí do chrbta vďaka vyváženej polohe a 20 mm hrubej chrbtovej vzpere, ktorá plní aj úlohu integrovanej ochrany chrbtice (spĺňa normu EN 1621-2: 2016).

Chrbtová časť má ergonomicky tvarovanú výstelku so vzduchovými kanálikmi a je pokrytá sieťovinou. Hlavné popruhy sú z penového materiálu, dostatočne široké a majú otvory na vetranie. K dobrému rozloženiu záťaže pomáha aj široký bedrový pás, ktorý sa upína suchým zipsom a z vonkajšej strany je vybavený popruhom s prackou.

Hrudný popruh je výškovo nastaviteľný a v pracke je integrovaná núdzová píšťalka. Kompresné popruhy na bokoch v hornej aj dolnej časti sú samozrejmosťou.

Batoh má integrovaný priestor pre hydratačný vak plus popruhy na vedenie hadičky.

Vnútorný priestor má objem 28 l, vnútorné a vonkajšie vrecká poskytujú dostatočný priestor pre náradie, výživu a osobné veci. Z vonkajšej stany je možné popruhom upnúť prilbu aj kolenné alebo lakťové chrániče. V spodnej časti je vrecko s pláštenkou do dažďa.

Batoh je dosť rozmerný a je skôr určený pre e-biky, enduro biky alebo na dlhšie výlety. Pri kratších výletoch odporúčame o niečo menšie a ľahšie batohy.

www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu