Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Batohy

Test: Batoh XLC BA-S98

Hodnotenie: 3.5/5
150
Biker
Test: Batoh XLC BA-S98

Tento batoh je špeciálne navrhnutý pre e-biky, čo naznačuje vo vnútri umiestnené vrecko na náhradnú batériu. Je po celej svojej dĺžke prichytené suchým zipsom na chrbtovej časti vaku a batéria dá sa pritiahnuť popruhom tak, aby sa počas jazdy nehýbala.

Samozrejme, vrecko na batériu je vyberateľné a batoh sa dá použiť aj pre iné typy bikov alebo na turistiku. Batéria pri jazde netlačí do chrbta vďaka vyváženej polohe a 20 mm hrubej chrbtovej vzpere, ktorá plní aj úlohu integrovanej ochrany chrbtice (spĺňa normu EN 1621-2: 2016).

Chrbtová časť má ergonomicky tvarovanú výstelku so vzduchovými kanálikmi a je pokrytá sieťovinou. Hlavné popruhy sú z penového materiálu, dostatočne široké a majú otvory na vetranie. K dobrému rozloženiu záťaže pomáha aj široký bedrový pás, ktorý sa upína suchým zipsom a z vonkajšej strany je vybavený popruhom s prackou.

Hrudný popruh je výškovo nastaviteľný a v pracke je integrovaná núdzová píšťalka. Kompresné popruhy na bokoch v hornej aj dolnej časti sú samozrejmosťou.

Batoh má integrovaný priestor pre hydratačný vak plus popruhy na vedenie hadičky.

Vnútorný priestor má objem 28 l, vnútorné a vonkajšie vrecká poskytujú dostatočný priestor pre náradie, výživu a osobné veci. Z vonkajšej stany je možné popruhom upnúť prilbu aj kolenné alebo lakťové chrániče. V spodnej časti je vrecko s pláštenkou do dažďa.

Batoh je dosť rozmerný a je skôr určený pre e-biky, enduro biky alebo na dlhšie výlety. Pri kratších výletoch odporúčame o niečo menšie a ľahšie batohy.

www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Aktuality

16:35 Jonas Vingegaard suverénne vyhral horskú siedmu etapu Critérium du Dauphiné.

Pri 5-kilometrovom víťaznom sóle v záverečnom stúpaní Col de la Croix de Fer si dokázal Vingegaard vytvoriť až 41-sekundový náskok pred druhým Adamom Yatesom a tretí Jai Hindley zaostal za víťazom o 53 sekúnd.

16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Zavrieť reklamu