Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Batohy

Test: Batoh XLC BA-S98

Hodnotenie: 3.5/5
150
Biker
Test: Batoh XLC BA-S98

Tento batoh je špeciálne navrhnutý pre e-biky, čo naznačuje vo vnútri umiestnené vrecko na náhradnú batériu. Je po celej svojej dĺžke prichytené suchým zipsom na chrbtovej časti vaku a batéria dá sa pritiahnuť popruhom tak, aby sa počas jazdy nehýbala.

Samozrejme, vrecko na batériu je vyberateľné a batoh sa dá použiť aj pre iné typy bikov alebo na turistiku. Batéria pri jazde netlačí do chrbta vďaka vyváženej polohe a 20 mm hrubej chrbtovej vzpere, ktorá plní aj úlohu integrovanej ochrany chrbtice (spĺňa normu EN 1621-2: 2016).

Chrbtová časť má ergonomicky tvarovanú výstelku so vzduchovými kanálikmi a je pokrytá sieťovinou. Hlavné popruhy sú z penového materiálu, dostatočne široké a majú otvory na vetranie. K dobrému rozloženiu záťaže pomáha aj široký bedrový pás, ktorý sa upína suchým zipsom a z vonkajšej strany je vybavený popruhom s prackou.

Hrudný popruh je výškovo nastaviteľný a v pracke je integrovaná núdzová píšťalka. Kompresné popruhy na bokoch v hornej aj dolnej časti sú samozrejmosťou.

Batoh má integrovaný priestor pre hydratačný vak plus popruhy na vedenie hadičky.

Vnútorný priestor má objem 28 l, vnútorné a vonkajšie vrecká poskytujú dostatočný priestor pre náradie, výživu a osobné veci. Z vonkajšej stany je možné popruhom upnúť prilbu aj kolenné alebo lakťové chrániče. V spodnej časti je vrecko s pláštenkou do dažďa.

Batoh je dosť rozmerný a je skôr určený pre e-biky, enduro biky alebo na dlhšie výlety. Pri kratších výletoch odporúčame o niečo menšie a ľahšie batohy.

www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu