Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné bicykle

Test: Gravel Cube Nuroad C:62 SL

Nuroad C:62 SL je najvyšším modelom gravel bicyklu od Cube a síce stojí 4-tisíc eur, ale v tomto prípade to za to stojí a spĺňa všetko, čo od dobrého gravelu očakávate.
Martin Sarvaš
Test: Gravel Cube Nuroad C:62 SL

Naše hodnotenie

Cube Nuroad C:62 SL má hmotnosť cestného bicykla a schopnosti gravelu, takže sa s ním poriadne zabavíte na rozbitých cestách a môžete si dať do tela aj na asfaltkách.

+PLUSY

 • elektronické radenie
 • pohodlná geometria
 • možnosť dvojprevodníku
 • veľmi ľahký

-MÍNUSY

 • treba si vyladiť radenie

Nuroad C:62 SL je najvyšším modelom gravel bicyklu od Cube a síce stojí 4-tisíc eur, ale v tomto prípade to za to stojí a spĺňa všetko, čo od dobrého gravelu očakávate.

Rám

Rám Nuroadu C:62 SL je karbónový, z karbónu je aj vidlica a vlastne skoro všetko na tomto bicykli je karbónové. Vďaka tomu má hmotnosť iba 7,8 kg, čo je skôr číslo, ktoré sme zvyknutí vidieť u cestných bicyklov.

Geometriou je však prispôsobený kategórii gravel – má položenejší hlavový uhol (71,5°), dlhšiu zadnú stavbu (439,5 mm), dlhší rázvor kolies (1041 mm) a má aj vyššiu sedlovú trubku (530 mm).

Vo vidlici je priestor pre skutočne široké, až 45 mm plášte, čo musí skutočne stačiť aj pre agresívnejšiu jazdu v rozbitom teréne.

Ako správny gravel, nechýbajú na ňom ani úchyty pre tašky i blatníky. Grafický dizajn rámu je veľmi decentný a minimalistický, keďže je celý čierny, no vrchná trubka rámu a spodok vidlice sú perleťové.

Komponenty

Na tomto bicykli nájdete to najlepšie, čo sa dá: elektronické radenie SRAM Force eTap AXS s karbónovým kľukami, jednoprevodníkom (42z), prehadzovačkou XX1 Eagle, duhovou kazetou Eagle (10-50z) doplnenou o dúhovú reťaz Eagle.

Brzdy sú, samozrejme, kotúčové s priemerom 160mm vpredu aj vzadu. Všetky káble sú vedené vnútrom rámu a je fajn, že ani pri jazde v teréne nie je počuť z rámu žiadne neželané zvuky.

Na ľahkých karbónových kolesách Newmen Advanced SL X.R.25 sú sériovo obúvané 45 mm plášte WTB Riddler TCS. Riadidlá Easton EC70 AX Gravel sú pri tejto kategórii už tradične v spodnej časti rozšírené pre lepšiu kontrolu v zjazdoch a pohodlnejšiu jazdu. Samozrejme, sú karbónové a z kompozitu je aj sedlovka a sedlo.

Jazda

Jazda na Nuroade C:62 SL je skutočne radosť. Je to dosť pravdepodobne tým, že je taký ľahký. Nizka hmotnosť bicykla vôbec neuberá na stabilite pri zjazdoch. Šliapanie do kopca je zábava a pomer 42 zubov vpredu a 10-50 zubov vzadu úplne bohate stačí na strmé výšľapy v lese i rýchlu jazdu po cestách.

Radenie so sadou Force eTap AXS je úplne “blbuvzdorné” – pod pravou páčkou radíte na ťažší prevod, pod ľavou na ľahší. Radenie si však budete musieť poriadne vyladiť, a keďže ide o veľmi široký rozsah kazety, je možné, že sa nevyhnete tomu, že jeden z dvanástich prevodov bude vždy trochu hlučnejší. Toto je však jediná vec, ktorú by som tomuto bicyklu trochu vyčítal.

Vo všetkých ostatných ohľadoch spĺňal Nuroad moje požiadavky kvalitného gravel bicyklu. Geometria je pohodlná aj pri dlhších výjazdoch na asfaltkách, takže na ňom môžete pokojne ísť aj na jazdy s kamošmi na cestných bicykloch. Pre tento prípad by som však odporúčal vymeniť plášte za niečo s hladším profilom.

Nuroade C:62 SL je veľmi rýchly bicykel, a to na asfaltkách, rozbitých cestách, poľných cestách a úplne v pohode zvláda aj jazdu po rozbitých zvážniciach v lese, na čo možno nie je úplne stavaný, ale aj 42-milimetrové plášte WTB Riddler, ktoré mal obuté, na to bohate stačili.

Špecifikácia
 • Rám: Karbónový C:62 Advanced Twin Mold, Internal Cable Routing
 • Vidlica: Karbónová C:62
 • Brzdy: Sram Force eTap AXS™ (160/160)
 • Prehadzovačka: Sram XX1 Eagle AXS, 12-Speed
 • Radenie: Sram Force eTap AXS
 • Kľuky: Sram Force D1 DUB, Carbon, 42T
 • Kazeta: Sram XG-1299 Eagle Rainbow, 10-50T
 • Reťaz: Sram PC-XX1 Eagle Rainbow
 • Kolesá: Newmen Advanced SL X.R.25, Carbon
 • Plášte: WTB Riddler TCS 700x45C
 • Riadidlá: Easton EC70 AX Gravel, Carbon
 • Predstavec: CUBE Performance Stem SL, 31.8mm
 • Sedlovka: Newmen Advanced, Carbon, 27.2mm
 • Sedlo: Natural Fit Nuance SLT Road Carbon
 • Hmotnosť: 7,8 kg
 • Cena: 3 999 eur
 • Viac info: www.cube.eu

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

Včera 10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

Včera 10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

Včera 09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

Včera 09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu