Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

DATATAG

Cyklistov, ktorí milujú svoje stroje, desí len jedna vec. Krádež. Aj napriek najväčšej opatrnosti sa pomerne často stáva, že bicykel zmení majiteľa. Čo potom?
Biker

Nahlásenie na polícii
Spíšete zápisnicu, opíšete bicykel, škody, podpíšete kópiu, a to je v drvivej väčšine prípadov aj úmrtný list všetkých naplánovaných spoločných jázd s vaším strojom. Dôvod je jednoduchý. Kradnuté bajky zlodeji nepotrebujú pre svoje potešenie, nebudú sa na nich voziť po hradských ani singláčoch v lese. Cieľom je ich speňaženie. Buď sa rozoberú na diely, alebo sa predajú tak, ako sú. Veď, koniec koncov, je to veľmi jednoduché. Na hliníkových rámoch stačí zbrúsiť výrobné číslo, pri karbónových rámoch je to ešte jednoduchšie, do večných lovíšť je potrebné poslať len nálepku s číslom.

Našiel som si bajk
Na lásku sa len tak nezabúda, nejaký čas každý smutný majiteľ hľadá svoj stroj v obchodoch, bazároch alebo inzercii. „To je on!“ vykríkne pár šťastlivcov, ktorým sa podarí toto snaženie pretaviť do zdarného konca. Vycestujete na „omrk“ vlastného bajku, spoznáte ho, upovedomíte políciu. Spíšete zápisnicu, nový majiteľ bicykel od niekoho kúpil a v tom lepšom prípade policajti bicykel zadržia.

Garáž uprataná
Miesto pre bajk v garáži je upratané, všetko pripravené na návrat. Má to akurát jeden háčik. Sériové číslo síce máte, ale na bajku je odstránené. Dokazovanie je ukončené a bicykel neputuje do vašich rúk, pretože nedokážete dokázať (číslo nemá), že je skutočne váš, veď, koniec koncov, takých bajkov sa predá veľa. A to je koniec príbehu, bicykel je nenávratne preč.

Označené sa nestratí
Ak chcete takémuto scenáru zabrániť, riešenie je veľmi jednoduché a cenovo dostupné. Škatuľka so zabezpečovacím systémom DATATAG stojí 34,90 EUR. Funguje účelne a veľmi jednoducho. Rám bicykla sa označí unikátnym kódom, ktorý vidieť len pod UV svetlom. V balení je tiež ampulka s lakom, ktorý v sebe obsahuje tisícky mikrobodiek. Každá z bodiek má na sebe identifikačné číslo. Môžete nimi označiť vidlicu, kolesá, brzdové páčky, sedlo, riadidlá, no skrátka všetko, čo vám napadne. V balení sa nachádza aj samolepka, ktorá potenciálneho páchateľa varuje, že to s daným bicyklom nebude mať ľahké. Na tejto nálepke sa nachádza aj QR kód, cez ktorý si viete jednoducho overiť, či bicykel, ktorý chcete kúpiť, nie je napr. hľadaný políciou.

Po inštalovaní systému na bajk zaregistrujete svoj unikátny identifikačný kód v databáze DATATAG-u spolu so svojimi kontaktnými údajmi. Ak si svoj bicykel nájdete v inzercii teraz, viete pomocou databázy dokázať, že patrí skutočne vám. Pokiaľ váš stroj nájde polícia v podozrivom „sklade“, dokáže vás na základe údajov z databázy kontaktovať a bicykel odovzdať späť domov. Čítačky kódov a prístup do databázy majú od tejto sezóny už aj policajti na Slovensku.

Viac informácií nájdete na www.datatag.sk

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu