Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

DATATAG

Cyklistov, ktorí milujú svoje stroje, desí len jedna vec. Krádež. Aj napriek najväčšej opatrnosti sa pomerne často stáva, že bicykel zmení majiteľa. Čo potom?
Biker

Nahlásenie na polícii
Spíšete zápisnicu, opíšete bicykel, škody, podpíšete kópiu, a to je v drvivej väčšine prípadov aj úmrtný list všetkých naplánovaných spoločných jázd s vaším strojom. Dôvod je jednoduchý. Kradnuté bajky zlodeji nepotrebujú pre svoje potešenie, nebudú sa na nich voziť po hradských ani singláčoch v lese. Cieľom je ich speňaženie. Buď sa rozoberú na diely, alebo sa predajú tak, ako sú. Veď, koniec koncov, je to veľmi jednoduché. Na hliníkových rámoch stačí zbrúsiť výrobné číslo, pri karbónových rámoch je to ešte jednoduchšie, do večných lovíšť je potrebné poslať len nálepku s číslom.

Našiel som si bajk
Na lásku sa len tak nezabúda, nejaký čas každý smutný majiteľ hľadá svoj stroj v obchodoch, bazároch alebo inzercii. „To je on!“ vykríkne pár šťastlivcov, ktorým sa podarí toto snaženie pretaviť do zdarného konca. Vycestujete na „omrk“ vlastného bajku, spoznáte ho, upovedomíte políciu. Spíšete zápisnicu, nový majiteľ bicykel od niekoho kúpil a v tom lepšom prípade policajti bicykel zadržia.

Garáž uprataná
Miesto pre bajk v garáži je upratané, všetko pripravené na návrat. Má to akurát jeden háčik. Sériové číslo síce máte, ale na bajku je odstránené. Dokazovanie je ukončené a bicykel neputuje do vašich rúk, pretože nedokážete dokázať (číslo nemá), že je skutočne váš, veď, koniec koncov, takých bajkov sa predá veľa. A to je koniec príbehu, bicykel je nenávratne preč.

Označené sa nestratí
Ak chcete takémuto scenáru zabrániť, riešenie je veľmi jednoduché a cenovo dostupné. Škatuľka so zabezpečovacím systémom DATATAG stojí 34,90 EUR. Funguje účelne a veľmi jednoducho. Rám bicykla sa označí unikátnym kódom, ktorý vidieť len pod UV svetlom. V balení je tiež ampulka s lakom, ktorý v sebe obsahuje tisícky mikrobodiek. Každá z bodiek má na sebe identifikačné číslo. Môžete nimi označiť vidlicu, kolesá, brzdové páčky, sedlo, riadidlá, no skrátka všetko, čo vám napadne. V balení sa nachádza aj samolepka, ktorá potenciálneho páchateľa varuje, že to s daným bicyklom nebude mať ľahké. Na tejto nálepke sa nachádza aj QR kód, cez ktorý si viete jednoducho overiť, či bicykel, ktorý chcete kúpiť, nie je napr. hľadaný políciou.

Po inštalovaní systému na bajk zaregistrujete svoj unikátny identifikačný kód v databáze DATATAG-u spolu so svojimi kontaktnými údajmi. Ak si svoj bicykel nájdete v inzercii teraz, viete pomocou databázy dokázať, že patrí skutočne vám. Pokiaľ váš stroj nájde polícia v podozrivom „sklade“, dokáže vás na základe údajov z databázy kontaktovať a bicykel odovzdať späť domov. Čítačky kódov a prístup do databázy majú od tejto sezóny už aj policajti na Slovensku.

Viac informácií nájdete na www.datatag.sk

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu