Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

DATATAG

Cyklistov, ktorí milujú svoje stroje, desí len jedna vec. Krádež. Aj napriek najväčšej opatrnosti sa pomerne často stáva, že bicykel zmení majiteľa. Čo potom?
Biker

Nahlásenie na polícii
Spíšete zápisnicu, opíšete bicykel, škody, podpíšete kópiu, a to je v drvivej väčšine prípadov aj úmrtný list všetkých naplánovaných spoločných jázd s vaším strojom. Dôvod je jednoduchý. Kradnuté bajky zlodeji nepotrebujú pre svoje potešenie, nebudú sa na nich voziť po hradských ani singláčoch v lese. Cieľom je ich speňaženie. Buď sa rozoberú na diely, alebo sa predajú tak, ako sú. Veď, koniec koncov, je to veľmi jednoduché. Na hliníkových rámoch stačí zbrúsiť výrobné číslo, pri karbónových rámoch je to ešte jednoduchšie, do večných lovíšť je potrebné poslať len nálepku s číslom.

Našiel som si bajk
Na lásku sa len tak nezabúda, nejaký čas každý smutný majiteľ hľadá svoj stroj v obchodoch, bazároch alebo inzercii. „To je on!“ vykríkne pár šťastlivcov, ktorým sa podarí toto snaženie pretaviť do zdarného konca. Vycestujete na „omrk“ vlastného bajku, spoznáte ho, upovedomíte políciu. Spíšete zápisnicu, nový majiteľ bicykel od niekoho kúpil a v tom lepšom prípade policajti bicykel zadržia.

Garáž uprataná
Miesto pre bajk v garáži je upratané, všetko pripravené na návrat. Má to akurát jeden háčik. Sériové číslo síce máte, ale na bajku je odstránené. Dokazovanie je ukončené a bicykel neputuje do vašich rúk, pretože nedokážete dokázať (číslo nemá), že je skutočne váš, veď, koniec koncov, takých bajkov sa predá veľa. A to je koniec príbehu, bicykel je nenávratne preč.

Označené sa nestratí
Ak chcete takémuto scenáru zabrániť, riešenie je veľmi jednoduché a cenovo dostupné. Škatuľka so zabezpečovacím systémom DATATAG stojí 34,90 EUR. Funguje účelne a veľmi jednoducho. Rám bicykla sa označí unikátnym kódom, ktorý vidieť len pod UV svetlom. V balení je tiež ampulka s lakom, ktorý v sebe obsahuje tisícky mikrobodiek. Každá z bodiek má na sebe identifikačné číslo. Môžete nimi označiť vidlicu, kolesá, brzdové páčky, sedlo, riadidlá, no skrátka všetko, čo vám napadne. V balení sa nachádza aj samolepka, ktorá potenciálneho páchateľa varuje, že to s daným bicyklom nebude mať ľahké. Na tejto nálepke sa nachádza aj QR kód, cez ktorý si viete jednoducho overiť, či bicykel, ktorý chcete kúpiť, nie je napr. hľadaný políciou.

Po inštalovaní systému na bajk zaregistrujete svoj unikátny identifikačný kód v databáze DATATAG-u spolu so svojimi kontaktnými údajmi. Ak si svoj bicykel nájdete v inzercii teraz, viete pomocou databázy dokázať, že patrí skutočne vám. Pokiaľ váš stroj nájde polícia v podozrivom „sklade“, dokáže vás na základe údajov z databázy kontaktovať a bicykel odovzdať späť domov. Čítačky kódov a prístup do databázy majú od tejto sezóny už aj policajti na Slovensku.

Viac informácií nájdete na www.datatag.sk

Aktuality

Včera 10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

25.05.2024 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

24.05.2024 Thibau Nys vyhral úvodnú etapu Okolo Nórska po skvelom výkone Čecha Mathiasa Vaceka.

V kopcovitej etape s cieľom na vrchole 3,9 km stúpania Voss Resort bol najrýchlejší len 21-ročný Nys, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Ådne Holter a Axel Laurance. Na nórskom etapáku odštartoval aj Wout van Aert, ktorý sa stále zotavuje z početných zranení, ktoré utrpel pri páde v marci.

Zavrieť reklamu