Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

DATATAG

Cyklistov, ktorí milujú svoje stroje, desí len jedna vec. Krádež. Aj napriek najväčšej opatrnosti sa pomerne často stáva, že bicykel zmení majiteľa. Čo potom?
Biker

Nahlásenie na polícii
Spíšete zápisnicu, opíšete bicykel, škody, podpíšete kópiu, a to je v drvivej väčšine prípadov aj úmrtný list všetkých naplánovaných spoločných jázd s vaším strojom. Dôvod je jednoduchý. Kradnuté bajky zlodeji nepotrebujú pre svoje potešenie, nebudú sa na nich voziť po hradských ani singláčoch v lese. Cieľom je ich speňaženie. Buď sa rozoberú na diely, alebo sa predajú tak, ako sú. Veď, koniec koncov, je to veľmi jednoduché. Na hliníkových rámoch stačí zbrúsiť výrobné číslo, pri karbónových rámoch je to ešte jednoduchšie, do večných lovíšť je potrebné poslať len nálepku s číslom.

Našiel som si bajk
Na lásku sa len tak nezabúda, nejaký čas každý smutný majiteľ hľadá svoj stroj v obchodoch, bazároch alebo inzercii. „To je on!“ vykríkne pár šťastlivcov, ktorým sa podarí toto snaženie pretaviť do zdarného konca. Vycestujete na „omrk“ vlastného bajku, spoznáte ho, upovedomíte políciu. Spíšete zápisnicu, nový majiteľ bicykel od niekoho kúpil a v tom lepšom prípade policajti bicykel zadržia.

Garáž uprataná
Miesto pre bajk v garáži je upratané, všetko pripravené na návrat. Má to akurát jeden háčik. Sériové číslo síce máte, ale na bajku je odstránené. Dokazovanie je ukončené a bicykel neputuje do vašich rúk, pretože nedokážete dokázať (číslo nemá), že je skutočne váš, veď, koniec koncov, takých bajkov sa predá veľa. A to je koniec príbehu, bicykel je nenávratne preč.

Označené sa nestratí
Ak chcete takémuto scenáru zabrániť, riešenie je veľmi jednoduché a cenovo dostupné. Škatuľka so zabezpečovacím systémom DATATAG stojí 34,90 EUR. Funguje účelne a veľmi jednoducho. Rám bicykla sa označí unikátnym kódom, ktorý vidieť len pod UV svetlom. V balení je tiež ampulka s lakom, ktorý v sebe obsahuje tisícky mikrobodiek. Každá z bodiek má na sebe identifikačné číslo. Môžete nimi označiť vidlicu, kolesá, brzdové páčky, sedlo, riadidlá, no skrátka všetko, čo vám napadne. V balení sa nachádza aj samolepka, ktorá potenciálneho páchateľa varuje, že to s daným bicyklom nebude mať ľahké. Na tejto nálepke sa nachádza aj QR kód, cez ktorý si viete jednoducho overiť, či bicykel, ktorý chcete kúpiť, nie je napr. hľadaný políciou.

Po inštalovaní systému na bajk zaregistrujete svoj unikátny identifikačný kód v databáze DATATAG-u spolu so svojimi kontaktnými údajmi. Ak si svoj bicykel nájdete v inzercii teraz, viete pomocou databázy dokázať, že patrí skutočne vám. Pokiaľ váš stroj nájde polícia v podozrivom „sklade“, dokáže vás na základe údajov z databázy kontaktovať a bicykel odovzdať späť domov. Čítačky kódov a prístup do databázy majú od tejto sezóny už aj policajti na Slovensku.

Viac informácií nájdete na www.datatag.sk

Aktuality

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Včera 11:06 Sepp Kuss: Ľudia v Amerike stále spomínajú na éru Armstronga. Bolo by dobré, keby sa tento obraz zmenil.

29-ročný Kuss sa stal po obrovskom úspechu na Vuelte prvým americkým víťazom pretekov Grand Tour po 12 rokoch.

Včera 10:36 Víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023 (detaily, špecifikácia).

Aj keď kľúčové horské etapy absolvoval na vrchárskom modeli Cervelo R5 s dvojprevodníkom, záverečnú etapu odjazdil na šprintérskom aero bicykli S5 s jednoprevodníkom, ktorý bol vyrobený špeciálne na pamiatku s označením „GC Kuss“.

19.09.2023 Giant predstavil nový vytrvalostný cestný bicykel Defy, ktorý je ľahší než jeho predchodca.

Podľa výrobcu má dizajn bicykla prispieť k vyššiemu pohodliu pri dlhých trasách, stúpaniach, ale aj rýchlej jazde.

18.09.2023 Sepp Kuss a Remco Evenepoel ukázali na Vuelte prototypy nových odvetraných okuliarov Oakley.

Ide pravdepodobne o nový model Encoder s upraveným sklom, ktoré má vo vrchnej časti otvor. Víťaz Vuelty Kuss v nových okuliaroch pretekal, zatiaľ čo Evenepoel sa v nich viackrát ukázal len na pódiu.

Zavrieť reklamu