Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Matej Mohorič vyhral po 26km sólo úniku už druhú etapu na Tour de France

Slovinský majster si udržal osamote v úniku priemernú rýchlosť 47,9km/h. Cavendishovi sa nepodarilo prekonať historický rekord v počte vyhraných etáp na Tour de France.
Martin Sarvaš

19. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 207 km
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 47,8 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Matej Mohorič vyhral 19. etapu Tour de France 2021 po tom, ako v závere predviedol krásny 26-kilometrový sólo únik. Na druhom mieste skončil Christopher Laporte (Cofidis) a za ním Casper Pedersen (DSM).

26-ročný slovinský majster si udržal osamote v úniku priemernú rýchlosť 47,9km/h a celú 207 km dlhú rovinatú etapu prešiel s priemerom 47,8 km/h.

Mohorič vyhral už druhú etapu na tohtoročnej Tour, po skvelom výkone v siedmej, najdlhšej (248 km) etape.

„Je to neuveriteľné. Mysleli sme si, že to bude kontrolovať Alpecin a QuickStep a je to etapa pre šprintérov. Snažil som sa držať vpredu, aby som sa  dostal do úniku. Keď odišiel únik, musel som dať zo seba veľa, aby som ho dobehol, ale mal som dobré nohy. Jazdcom v úniku som povedal, aby sme si držali vysoké tempo, pretože iba takto sa môže dostať únik až do cieľa,“ vysvetlil Mohorič v cieli.

Prečítajte si tiež

„V polovici etapy sa k nám pridala väčšia skupina a bohužiaľ, nemal som v nej žiadnych tímových kolegov. Ale povedal som si, že to nevzdám a dám zo seba všetko. V poslednom stúpaní som išiel úplne na limite a keď som videl, že idem sám, išiel som naplno. V závere som už išiel smiešne nízky výkon, ale našťastie som mal už dosť veľký náskok,“ opísal Matej Mohorič.

Mark Cavendish (QuickStep) mohol prekonať historický rekord v počte vyhraných etáp na Tour de France, no únik mu to prekazil. Poslednú šancu bude mať v záverečnej etape tohtoročnej Tour.

Cavendish (304b) vedie bodovaciu súťaž s 35-bodovým náskokom pred druhým Michaelom Matthewsom (269b) (BikeExchange), ktorý má ešte stále šancu na zisk zeleného dresu.

V celkovom hodnotení sa nič nezmenilo a krajan víťaza etapy Tadej Pogačar vedie s pohodlným náskokom 5:45 min pred druhým Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma).

Rozdelenie dresov po 19. etape Tour de France 2021

Výsledky po 19. etape Tour de France 2021

Otestujte sa

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu