Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Matej Mohorič vyhral po 26km sólo úniku už druhú etapu na Tour de France

Slovinský majster si udržal osamote v úniku priemernú rýchlosť 47,9km/h. Cavendishovi sa nepodarilo prekonať historický rekord v počte vyhraných etáp na Tour de France.
Martin Sarvaš
Matej Mohorič vyhral po 26km sólo úniku už druhú etapu na Tour de France

19. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 207 km
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 47,8 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Matej Mohorič vyhral 19. etapu Tour de France 2021 po tom, ako v závere predviedol krásny 26-kilometrový sólo únik. Na druhom mieste skončil Christopher Laporte (Cofidis) a za ním Casper Pedersen (DSM).

26-ročný slovinský majster si udržal osamote v úniku priemernú rýchlosť 47,9km/h a celú 207 km dlhú rovinatú etapu prešiel s priemerom 47,8 km/h.

Mohorič vyhral už druhú etapu na tohtoročnej Tour, po skvelom výkone v siedmej, najdlhšej (248 km) etape.

„Je to neuveriteľné. Mysleli sme si, že to bude kontrolovať Alpecin a QuickStep a je to etapa pre šprintérov. Snažil som sa držať vpredu, aby som sa  dostal do úniku. Keď odišiel únik, musel som dať zo seba veľa, aby som ho dobehol, ale mal som dobré nohy. Jazdcom v úniku som povedal, aby sme si držali vysoké tempo, pretože iba takto sa môže dostať únik až do cieľa,“ vysvetlil Mohorič v cieli.

„V polovici etapy sa k nám pridala väčšia skupina a bohužiaľ, nemal som v nej žiadnych tímových kolegov. Ale povedal som si, že to nevzdám a dám zo seba všetko. V poslednom stúpaní som išiel úplne na limite a keď som videl, že idem sám, išiel som naplno. V závere som už išiel smiešne nízky výkon, ale našťastie som mal už dosť veľký náskok,“ opísal Matej Mohorič.

Mark Cavendish (QuickStep) mohol prekonať historický rekord v počte vyhraných etáp na Tour de France, no únik mu to prekazil. Poslednú šancu bude mať v záverečnej etape tohtoročnej Tour.

Cavendish (304b) vedie bodovaciu súťaž s 35-bodovým náskokom pred druhým Michaelom Matthewsom (269b) (BikeExchange), ktorý má ešte stále šancu na zisk zeleného dresu.

V celkovom hodnotení sa nič nezmenilo a krajan víťaza etapy Tadej Pogačar vedie s pohodlným náskokom 5:45 min pred druhým Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma).

Rozdelenie dresov po 19. etape Tour de France 2021

Výsledky po 19. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu