Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Sepp Kuss vyhral ťažkú horskú 15. etapu Tour de France v Andorre

Na druhom mieste skončil 41-ročný Alejandro Valverde.
Martin Sarvaš
Sepp Kuss vyhral ťažkú horskú 15. etapu Tour de France v Andorre

15. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 191 km
  • Prevýšenie: ~ 4400 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 36 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Sepp Kuss (Jumbo-Visma) vyhral 15. etapu Tour de France 2021 a zároveň prvú horskú etapu v Pyrenejach.

Americký cyklista sa dokázal oddeliť od vedúcej skupiny v stúpaní Col de Beixalis, 19,5km pred cieľom.  Jediný ho dokázal nasledovať Alejandro Valverde (Movistar), avšak Kuss si dokázal udržiavať náskok medzi 20-30 sekundami a Valverde prišiel do cieľa na druhom mieste s 23-sekundovou stratou.

„Je to krásny pocit. Doteraz som na tejto Tour trpel a naozaj som nemal dobré nohy, ale dnes som si to vynahradil. Vedel som, že prichádzam domov, tam kde žijem a cítil som na poslednom stúpaní aj veľkú podporu od mojej priateľky a jej rodiny,“ povedal Kuss, pre ktorého je Andorra domovom.

„Mal som preto veľkú motiváciu a som šťastný, že to vyšlo. Posledný kopec som celkom dobre poznal a to mi pomohlo. Tento triumf pre mňa veľa znamená. Stále nemôžem uveriť, že som vyhral etapu na Tour, naozaj nemám slov. Je to niečo úžasné.“

Sepp Kuss je po desiatich rokoch prvým Američanom, ktorý vyhral etapu na Tour od úspechu Tylera Farrara.

26-ročný Kuss mal v ťažkom stúpaní Col de Beixalis (6,4km; 8,1%; 547m) priemernú rýchlosť 20,4 km/h.

Sepp Kuss vybojoval druhé víťazstvo pre tím Jumbo-Visma po Woutovi van Aertovi, ktorý vyhral ťažkú horskú etapu s dvomi stúpaniami na Mont Ventoux. Van Aert dostal v 15. etape ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca.

V celkovom hodnotení ani v bodovacej súťaži sa lídri nezmenili – vedú Tadej Pogačar a Mark Cavendish. V boji o zelený dres sa pomaly približuje ku Cavendishovi Austrálčan Michael Matthews, ktorý stráca 72 bodov.

V pondelok 12. júla nasleduje deň voľna a po v poslednom týždni Tour de France 2021 čakajú pretekárov dve horské etapy, dve rovinaté, jedna zvlnená a jedna časovka.

Záverečný kilometer 15. etapy  Tour d France 2021:

Rozdelenie dresov po 15. etape Tour de France

Výsledky po 15. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu