Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mollema zaútočil v zjazde a po 40km sólo úniku vyhral 14. etapu Tour de France

V celkovom poradí sa posunul na druhé miesto Guillaume Martin, ale na vedúceho Pogačara stále stráca viac ako 4 minúty.
Martin Sarvaš
 Mollema zaútočil v zjazde a po 40km sólo úniku vyhral 14. etapu Tour de France

14. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 184 km
  • Prevýšenie: ~ 2,778 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 42,5 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Bauke Mollema (Trek-Segafredo) vyhral 14. etapu Tour de France 2021. V závere etapy predviedol Holanďan sólo únik, keď zaútočil v zjazde 40km pred cieľom a do cieľa prišiel s pohodlným viac ako minútovým náskokom. Pre tím Trek-Segafredo ide o prvé víťazstvo od roku 2018.

Pri osamotenom úniku išiel Mollema priemernou rýchlosťou 43,4km/h a dosiahol maximálnu rýchlosť 71,6km/h.

V šprinte o pódiové priečky bol rýchlejší Patrick Konrad, ktorý v súboji so Sergiom Higuitom prešiel cieľom iba o pár milimetrov skôr.

„Je to úžasné, som neskutočne šťastný,“ povedal Mollema. „Cítil som sa dobre, takže som sa rozhodol, že zaútočím skôr.“

„Veril som si, že dokážem ísť aj sám a udržať tempo osamote aj dlhší čas. Dokážem udržať tempo dosť dobre a keď som sa dostal na vrchol posledného stúpania s 50-sekundovým náskokom, vedel som, že to môžem dotiahnuť až do cieľa,“ dodal Mollema.

V celkovom poradí sa posunul na druhé miesto Guillaume Martin (Cofidis), ktorý však stále stráca na vedúceho Pogačara (UAE) viac ako 4 minúty. Bodovaciu súťaž vedie s prehľadom Mark Cavendish (279b) s pohodlným 92-bodovým náskokom pred Michaelom Matthewsom (187b)

Záverečný kilometer 14. etapy Tour de France:

Rozdelenie dresov po 14. etape Tour de France

Výsledky po 14. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu