Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Autá

Test: Hyundai Kona N Line+ | Auto pre bikera

Agresívnejšia verzia štandardného modelu, ktorý zdieľa meno s populárnou značkou bikov.
30 630
Biker
Test: Hyundai Kona N Line+  | Auto pre bikera
  • Cena od: 16 790 €
  • Cena testovaného modelu: 30 630 €
  • www.hyundai.sk

Hyundai len nedávno oznámil produkciu ostrej Kony N. Toto červené autíčko však ňou nie je – ide o agresívnejšiu verziu štandardného modelu, ktorý zdieľa meno s populárnou značkou bikov. Napriek tomu je však jazda v ňom zábavná.

Výraz autíčko je pritom pre toto baby SUV, zdvihnutý hatchback alebo – správne – mestský crossover, príznačné pomenovanie. Práve jeho malé rozmery prispievajú aj k dynamike jazdy.

Podvozky v poslednom čase Hyundai naozaj idú a Kona s pohonom všetkých štyroch kolies a viacprvkovou zadnou nápravou jazdí výborne – v zákrutách pekne neutrálne a s minimálnym náklonom, čo je na takúto krátku a vysokú „malú hrču“ úctyhodné.

Tlmiče sú síce športovo tuhé, no rozhodne nie sparťansky tvrdé a trpieť nebudete ani pri pomalej jazde po rozbitých mestských cestách. Nečakajte však športové auto.

Testovaná preplňovaná benzínová 1,6-ka síce udáva výkon 198 koní, no jej jazdný prejav je skôr utlmený. Sedemstupňový automat radí trochu letargicky a hoci má auto slušný odpich z nuly znásobený pohonom štyroch kolies, pocitovo nepôsobí tak silno.

Svižnú mestskú jazdu však zvláda bez problémov. Zaraziť vás môže jedine spotreba – smädný motor si, aj ak mu nebudete šliapať po krku, cucne v mestskej premávke pokojne aj 10 litrov. Okresky, našťastie, zvláda približne za 7 a diaľnice niekde medzi tým.

Interiér, ten je, ako sme si už pri kórejskej automobilke zvykli, podobne štýlovou záležitosťou ako exteriér. Mnohé z panelov síce sú z na dotyk tvrdého plastu, no ten odhalíte, len ak sa budete hrať na automobilového novinára a na všetko klepkať.

Tie časti, s ktorými prídu do styku vaše ruky, sú pohodlné a pôsobia kvalitne. Vyzdvihnúť rozhodne treba mimoriadne komfortné sedadlá, na ktorých sme sa nemrvili ani po niekoľkohodinovej jazde, či veľké dvere, cez ktoré sa ľahko nastupuje aj nakladá.

Krátky rázvor auta, ktorému vďačí za obratnosť v zákrutách, však má za následok aj relatívne krátky batožinový priestor, hoci s objemom 374 litrov patrí k priemeru triedy.

Dvadsaťdeväťpalcový bike v XL-ku sme s odmontovaným predným kolesom dostali dovnútra, len keď sme sedadlo spolujazdca posunuli na doraz dopredu a otočili rajdy naopak.

Pre single bikera žiaden problém, no ak chcete byť v aute dvaja, budete musieť zhodiť aj zadné koleso. Delené zadné sedadlá sa pritom dajú ľahko sklopiť aj z kufra. Pohodlne sa však na nich usadia skôr deti a nižší dospelí.

Kona N-Line je tak vizuálne štýlové a jazdecky zábavné auto. Od pohonu všetkých štyroch kolies nečakajte kvôli nižšiemu podvozku a športovým nárazníkom v teréne zázraky, no rozhodne nie je na škodu, keď sa treba vydriapať k začiatku trailu po nespevnenej či namrznutej vozovke.

A ak by ste chceli rovnaký jazdný charakter, no oželiete N Line styling, ten istý motor aj podovozok dostanete aj v oveľa lacnejších verziách.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu