Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Sedlá

Test: Sedlo Pro Stealth Limited

Skrátené sedlo od Shimana
Hodnotenie: 3.5/5
145
Biker

bike stuff

Hodnotenie: Veľmi pohodlné a kvalitné sedlo, no na trhu existujú aj lacnejšie a ľahšie alternatívy.

Plusy:

  • Vysoká úroveň komfortu

Mínusy:

  • Na sedlo s oceľovými lyžinami stojí dosť veľa

Značka Pro patrí pod Shimano a, ako už napovedá názov, vyvíjať ju pomáhajú všetci jazdci a tímy sponzorované japonským gigantom. Cítiť to je aj na tomto sedle.

Pred pár sezónami ho testoval tím Giant-Alpecin a výsledkom je trendy tvar so skráteným nosom zameraný predovšetkým na pretekárov sediacich v agresívnej jazdeckej pozícii či časovkárov a triatlonistov.

Čo sedlu „chýba“ do dĺžky, to vynahrádza šírkou – nos je veľmi široký a taký je aj stredový kanálik. Cieľom je umožniť jazdcovi chytiť sa v spodnom úchope a zbaliť sa do čo najaerodynamickejšej pozície bez pocitu diskomfortu a tlaku.

Polstrovanie je celkom hrubé a mäkké, takže aj keď práve nepretekáte proti stopkám, ide o celkom pohodlný posed.
Predná časť je úplne plochá, no v zadnej časti je sedlo mierne zdvihnuté. Ide o overený tvar, ktorý pomáha zostať v pozícii a zabraňuje kĺzaniu sa po hladkom povrchu – tak v suchu, ako vo vlhku.

My sme testovali sedlo v 142 mm šírke, no dostupná je aj o centimeter širšia verzia. Vyberiete si, samozrejme, podľa šírky sedacích kostí, ktorú vám zmerajú v každom dobrom bikeshope. Pro dokonca ponúka 30-dňové vrátenie peňazí, ak si s novým sedlom nebudete rozumieť.

Podľa nás je však väčšia šanca, že si ho necháte. Patrí totiž medzi najpohodlnejšie a najvšestrannejšie, aké sme kedy testovali.
Škrupina sedla je vyrobená z polyméru vystuženého karbónom. V tejto verzii Limited má strieborné časti, vďaka ktorým na bicykli celkom svieti.

Lyžiny sú oceľové a duté. Napriek tomu váži celkom príjemných 216 g. Karbónová verzia má o 42 gramov menej. Nachádza sa tu aj montážny bod na rôzne doplnky od Pro, ako napríklad pripínací blatníček, CO2 bombičku a pumpu, držiak na pretekárske číslo či dokonca na kameru.

Sedlo samotné je skvelé, mínusom je jedine cena. V tejto hladine totiž zoženiete od konkurencie sedlá, ktoré majú lyžiny z luxusnejšieho materiálu a vážia menej. Ak vám však nejde o hmotnosť a sedlo vám sadne, choďte do toho.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu