Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Pedále

Test: Pedále BBB BPD-74 TouchMount

Hodnotenie: 3.5/5
40
Biker

Ak hľadáte naozaj lacné nášľapné pedále na ikscéčko či gravel, tak toto by mohlo byť to pravé orechové. Rovnako ako pedále od Shimana, aj tieto používajú variáciu sytému SPD, Takže sa do nich zapnete  bez problémov aj s kuframi Shimano, hoci k nim, samozrejme, dostanete aj kufre BBB.

Zapínajú sa s výrazným cvaknutím, ktoré vás nenechá na pochybách, či ste sa naozaj našliapli. Oproti pedálom Shimano vám umožnia o kúsok väčšiu rotáciu nohy predtým, ako sa vypnú, čo môže byť fajn benefit pre ľudí s chúlostivými kolenami.

Otáčajú sa na guľôčkových ložiskách. To má svoje výhody aj nevýhody – servis je piplačka, no ak ho nezanedbáte, ložiská nikdy nebudete musieť meniť. Pozor však na wapku – gumené tesnenia na vnútornej strane pedálov sú osadené veľmi voľne, preto bude lepšie priamemu umývaniu pedálov sa radšej vyhnúť. Sila vypnutia je nastaviteľná, je možné ju nastaviť veľmi jemne aj „na krv“.

Cena je naozaj nízka, no nečakajte za ňu zázraky – pedále vážia 404 gramov, čo vzhľadom na absenciu klietky vôbec nie je málo. Oproti veľmi podobnému populárnemu modelu Shimano M520 sú tak o trošku drahšie a o pár gramov ťažšie. Ak však máte pocit, že využijete viac voľnosti zapnutých nôh, pokojne siahnite po tejto alternatíve.

www.skprofibike.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu