Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Peter Sagan skončil tretí v tretej etape Giro d’Italia

Nečakaným víťazom sa stal z úniku Holanďan Taco van der Hoorn, ktorý má na pretekoch Grand Tour premiéru.
Martin Sarvaš

Záverečný kilometer 3. etapy Giro d’Italia 2021:

Peter Sagan skončil tretí v tretej etape pretekov Giro d’Italia 2021. Víťazom sa stal nečakane 27-ročný holandský cyklista Taco van der Hoorn z tímu Intermarché – Wanty-Gobert Matériaux, ktorý dotiahol únik úspešne až do cieľa. Na druhom mieste skončil Talian Davide Cimolai z tímu Israel Sart-Up Nation.

„Nemôžem tomu uveriť. Po pretekoch som sa pýtal sám seba, či je to skutočné. Veľmi som tomu neveril, ani keď sme mali minútový náskok, no povedal som si, že ak mám aspoň malú šancu, skúsim ju využiť. Chcel som dnes byť v úniku, ale na víťazstvo som ani nepomyslel,“ povedal po etape víťaz Van Der Hoorn.

V celkovom hodnotení je na čele stále Filippo Ganna (Ineos). Peter Sagan (Bora) sa posunul v bodovacej súťaži na 4. miesto s 29. bodmi, pričom vedie stále Tim Merlier (Alpecin-Fenix) s 50 bodmi.

Peter Sagan sa po 3. etape vyjadril: „Myslím si, že sme na dnes mali pripravenú perfektnú stratégiu a tím pracoval veľmi dobre na jej realizácii. Ešte raz by som chcel poďakovať všetkým svojím spolujazdcom za obrovské úsilie, ktoré vynaložili, aby sme mohli využiť našu šancu na etapové víťazstvo. Urobili sme opäť maximum, čo bolo v našich silách. Sme tím, ktorý sa vždy snaží zvíťaziť, nie uspokojiť sa s druhým alebo tretím miestom.“

Výsledky 3. etapy Giro d’Italia 2021

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu