Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan skončil piaty v druhej etape Giro d’Italia: Moja kondícia sa zlepšuje (+video)

Víťazom sa stal Tim Merlier z tímu Alpecin-Fenix.
Martin Sarvaš

Zostrih 2. etapy Giro d’Italia 2021:

Peter Sagan skončil piaty v druhej etape pretekov Giro d’Italia 2021. O víťazovi sa rozhodovalo v záverečnom špurte, v ktorom bol najsilnejší belgický jazdec tímu Alpecin-Fenix Tim Merlier. Na druhom a treťom mieste skončili Taliani Giacomo Nizzolo a Elia Viviani.

Sagan je priebežne v celkovom hodnotení na 51. mieste so stratou 44 sekúnd a v bodovacej súťaži je so 17 bodmi piaty. Súťaž šprintérov vedie víťaz etapy Tim Merlier s 50 bodmi.

„Etapa bola celkom priama a skončila sa tak, ako sme očakávali, rýchlym hromadným špurtom. Do posledných kilometrov to bolo jednoduché, ale vo finále ste sa museli skutočne koncentrovať, pretože to mohlo byť nepríjemné. Dôležité bolo vyhnúť sa pádom. Myslím si, že výsledok odzrkadľuje pole šprintérov, aké sa zišlo na Gire. Chcem sa poďakovať tímu za ich prácu, moja kondícia sa zlepšuje,“ uviedol Sagan po pretekoch.

Športový riaditeľ Bory Ján Valach sa vyjadril: „Bola to prvá cestná etapa na Gire a bola veľmi ľahká, pretože pred záverečnými 30 km sa neudialo nič dôležité. Mali sme vpredu troch pretekárov, ale nebola to pre nás ideálna situácia. Peter by potreboval náročnejšiu etapu, aby mohol súperiť so šprintérmi.“

„Napriek tomu sme počítali s hromadným dojazdom, kontrolovali sme preteky a umožnili sme vznik len malého úniku. Cesare Benedetti pracoval na posledných 70 km na čele pelotónu, v závere tam boli Maciej Bodnar a Daniel Oss. Špurt bol dosť chaotický a myslím si, že bolo treba aj kúsok šťastia. Peter skončil piaty, výsledok je v poriadku, ale zajtra budeme opäť bojovať.“

Výsledky 2. etapy Giro d’Italia 2021

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu